خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۵۳

الگوریتم توییتر از هفته آینده متن باز می‌شود

الگوریتم توییتر از هفته آینده متن باز می‌شود

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر در حساب کاربری خود از متن باز شدن الگوریتم‌های این پلتفرم خبر داد. ماسک در حالی Open Source شدن الگوریتم توییتر خبر داده است که از مدت‌ها پیش به فکر اجرای این پروژه بود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از  تک کرانچ، ایلان ماسک در پاسخ به سوال یکی از کاربران که از او خواسته بود توییتر منبع باز شود، گفت: الگوریتم ما در هفته آینده متن باز خواهد شد و در ابتدا ناامید خواهید شد. وی در ادامه اعلام کرد که این موضوع به سرعت بهبود خواهد یافت.

به احتمال بسیار زیاد، متن باز شدن الگوریتم توییتر یکی از اولین ضرب الاجل‌های ایلان ماسک خواهد بود و او تلاش می‌کند تا این کار را به سرعت نهایی کند. بر اساس گزارش‌های قبلی، توییتر توسط جامعه الگوریتم‌های Open Source تحت فشار است و انتقادات زیادی در همین راستا به این شبکه اجتماعی وارد می‌شود. افزون بر این، شبکه اجتماعی Mastodon که از آن به عنوان رقیب توییتر یاد می‌شود، دارای الگوریتم متن باز است.

گفتنی است که الگوریتم متن باز توییتر می‌تواند در به دور نگه داشتن قانون‌گذارها و تنظیم‌ها کننده‌ها نیز کمک کند. به غیر از ایلان ماسک که تاکید ویژه‌ای روی متن باز شدن توییتر دارد، جک دروسی، مدیرعامل سابق این پلتفرم قبلا از Open Source نبودن توییتر ابراز تاسف کرده بود و اظهار داشت که این شبکه اجتماعی باید به عنوان یک پروتکل متن باز و قابل تایید توسعه پیدا کند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

سامسونگ به عنوان برترین برند تلویزیون بازارهای جهانی انتخاب شد

خواندن مطلب بعدی ←

عیسی زارع‌پور: بیش از ۳۵ میلیون نفر از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین