خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۵۰

عیسی زارع‌پور: بیش از ۳۵ میلیون نفر از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند

عیسی زارع‌پور: بیش از 35 میلیون نفر از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت اعلام کرد که بیش از ۳۵ میلیون نفر از پلتفرم‌های بومی استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، عیسی زارع پور در جمع خبرنگاران اعلام کرد تعداد کاربرانی که از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند، رو به افزایش است و در حال حاضر بیش از ۳۵ میلیون نفر از آن‌ها استفاده می‌کنند. به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پلتفرم‌های ایتا، بله و روبیکا به ترتیب به ۲۱، ۱۵ و ۳۸ میلیون کاربر فعال ماهانه دست پیدا کرده‌اند.

عیسی زارع‌پور همچنین به موضوع اتصال دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی خدمات نیز اشاره کرد و در این باره گفت: تاکنون ۹۳ درصد از دستگاههای مشمول به پنجره ملی خدمات هوشمند متصل شده‌اند و نزدیک به ۳۰۰۰ خدمت از این طریق به مردم ارائه می‌شود. وی همچنین اظهار داشت که هنوز که چند دستگاه معدود باقی مانده‌اند که باید به پنجره ملی خدمات هوشمند متصل شوند.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت بهداشت و علوم، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بانک‌های دولتی به غیر از یک مورد به درگاه مذکور متصل شده‌اند و خدمات خود را از این طریق ارائه می‌کنند.

گفتنی است که عیسی زارع‌پور  روز گذشته اعلام کرد که قابلیت اینترکانکشن به منظور رد و بدل پیام‌ها تا آخر سال به پلتفرم‌های داخلی اضافه می‌شود.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

الگوریتم توییتر از هفته آینده متن باز می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

دستور دفتر ریاست جمهوری به وزیر ارتباطات: دسترسی مردم به اینترنت آزاد بررسی شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین