خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۱۶

استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT در یکی از دانشگاه‌های فرانسه ممنوع شد

استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT در یکی از دانشگاه‌های فرانسه ممنوع شد

هوش مصنوعی ChatGPT به سرخط مهم‌ترین خبرهای دنیا تبدیل شده است و هر روز اطلاعات جدید از آن فاش می‌شود. این هوش مصنوعی با جمع‌آوری اطلاعات از اینترنت و با قدرت بالایی خود به هرگونه پرسشی پاسخ می‌دهد. حالا یکی از دانشگاه‌های کشور فرانسه اعلام کرده که استفاده از چت‌بات ChatGPT در این مرکز آموزشی ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از  فرانس ۲۴، مرکز آموزشی Sciences po که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور فرانسه به شمار می‌رود، اعلام کرده که هرکسی از ChatGPT استفاده کند، تحریم خواهد شد و حتی این امکان وجود دارد که از این مجموعه آموزشی اخراج شود. در اطلاعیه این دانشگاه آمده است:

استفاده از چت‌بات ChatGPT یا هر گونه ابزار هوش مصنوعی مشابه برای دانشجویانی که پروژه‌های کتبی و شفاهی تولید می‌کنند، اکیدا ممنوع است.

این مرکز آموزشی اظهار داشت که استفاده از این هوش مصنوعی ممکن است منجر به سرقت ادبی شود و تنها در  برخی از موارد و با نظارت اساتید می‌توان از آن بهره برد. گفتنی است که این تصمیم دقیقا پس از اعلام خبر قبولی این هوش مصنوعی در امتحان دانشکده حقوق ایالات متحده آمریکا اتخاذ شد. چت بات مذکور در یکی از امتحانات دانشکده حقوق ایالات متحده آمریکا موفق شد مقاله‌های در مورد قانون اساسی، مالیات و تخلفات مالی را نگارش و نمره +C را دریافت کند.

به غیر از این مجموعه آموزشی در فرانسه، مقامات قضایی نیویورک هم استفاده از این چت بات را در مدارس ممنوع کردند. هرچند انتقادها از این چت‌بات به اوج خود رسیده است، اما  OPenAI نسخه حرفه‌ای این هوش مصنوعی را به تازگی و با قیمت ماهانه ۴۲ دلار برای استفاده کاربران فعال کرد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

ساخت باتری‌های قابلیت بازیافت تلفن همراه امکان‌پذیر می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

پیام‌رسان تلگرام در برزیل جریمه شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین