پیام‌رسان تلگرام در برزیل جریمه شد

پیام‌رسان تلگرام در برزیل جریمه شد

پیام‌رسان تلگرام که پیش‌تر و برای یک مدت در برزیل فیلتر شده بود، به تازگی با جریمه جدیدی از سوی این کشور مواجه شده است. این جریمه به دلیل عدم رعایت حکم دادگاه توسط این پلتفرم اعمال شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، الکساندر دی مورائس، قاضی دادگاه عالی برزیل در روز چهارشنبه (۲۵ ژانویه ۲۰۲۳) تلگرام را به دلیل عدم رعایت حکم دادگاه جریمه کرد. دادگاه عالی برزیل از پلتفرم تلگرام درخواست داشت که حساب‌های کاربری حامیان ژایر بولسونارو (رئیس جمهور این کشور) را تعلیق کند که این موضوع از سوی پیام‌رسان مذکور اعمال نشد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دادگاه عالی کشور برزیل، تلگرام را حدودا ۱.۲ میلیون رئال (۲۳۶ هزار دلار) جریمه کرده است. گفتنی است که دادگاه عالی به تلگرام دستور داده بود تا پنج حساب کاربری مختلف که محتواهای مرتبط با سخنان نفرت‌انگیز و تشویق به اخلال در سازمان‌ها را به اشتراک گذاشته بودند، مسدود کنند.

با وجود این حکم دادگاه، تلگرام حساب کاربری نیوکلاس فریرا، نماینده منتخب کنگره که از حامیان رئیس جمهور سابق این کشور بود را مسدود نکرد. گفتنی است که قاضی مورائس به تلگرام یک مهلت پنج روزه داده تا جریمه خود را پرداخت کند.

→ خواندن مطلب قبلی

استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT در یکی از دانشگاه‌های فرانسه ممنوع شد

خواندن مطلب بعدی ←

لنوو از نسل دوم لپ‌تاپ Yoga 13w رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *