کنکور الکترونیکی در راه است؛ مرحله اول آزمون آزمایشی در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود

کنکور الکترونیکی در راه است؛ مرحله اول آزمون آزمایشی در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود

عبدالرسول پور عباس، معاون وزیر علوم، تحققیات و فناوری و رئیس سازمان سنجش در یک برنامه تلویزیونی از برگزاری کنکور الکترونکی خبر داد. به گفته وی، اولین مرحله آزمایشی این روش از برگزاری کنکور در بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، پورعباس با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر سیما اعلام کرد که داوطلبان در کنکور الکترونیکی و در محل‌های از پیش تعیین شده و با استفاده از کامپیوتر یا موبایل می‌توانند آزمون خود را برگزار کنند. به گفته رئیس سازمان سنجش، این سازمان در تلاش است تا کنکور الکترونیکی را چند بار به صورت آزمایشی برگزار کند. وی همچنین اعلام کرد تا زمانی که کنکور به صورت کاغذی باشد، آزمون دوبار در سال برگزار خواهد شد.

طبق گفته‌های پورعباس، برای برگزاری این روش از کنکور، بانک سوالات و نرم‌افزار مربوطه ایجاد شده است و پس از پایان یافتن آزمون، نتیجه آن بلافاصله به داوطلب اعلام می‌شود. باوجود این روش، زمان اعلام نتایج آزمون به‌طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

پورعباس پیش‌تر نیز اظهار داشت که شعار سازمان سنجش، آزمون بدون کاغذ است و در همین راستا آزمون‌ها در سال ۱۴۰۳ به صورت کاملا هوشمند برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش به موضوع قطع اینترنت در ساعات برگزاری اینترنت نیز اشاره کرد و در این باره گفت: اینترنت با بسیاری از مسائل روزمره مردم مانند امور درمانی گره خورده است و به هیچ وجه قابل حذف نیست. در نتیجه اینترنت همراه به صورت نقطه‌ای در زمان برگزاری کنکور قطع خواهد شد.

معاون سازمان سنجش پیش‌تر در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرده بود که اینترنت سراسری کشور در ساعات برگزاری کنکور قطع می‌شود اما این موضوع با مخالفت وزارت ارتباطات همراه شد.

→ خواندن مطلب قبلی

تولید انبوه کامیون برقی ۷.۵ تنی در  انگلیس آغاز شد

خواندن مطلب بعدی ←

دادستانی کل کشور مجوز ثبت و رجیستری ۲۵۰۰ تلفن همراه را صادر کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *