خبر های فوری:

سه شنبه, ۸ اسفند ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۳۲

دادستانی کل کشور مجوز ثبت و رجیستری ۲۵۰۰ تلفن همراه را صادر کرد

دادستانی کل کشور مجوز ثبت و رجیستری 2500 تلفن همراه را صادر کرد

غلام‌عباس ترکی، معاون حقوقی عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور اعلام کرد که مجوز ثبت و رجییستری ۲۵۰۰ تلفن همراه صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از روابط عمومی دادستانی کل‌ کشور، بر اساس نقل قول‌های غلام‌عباس ترکی، مشکل رجیستری و ثبت ۲۵۰۰ دستگاه تلفن همراه در کشور حل شده است. وی اظهار داشت که یکی از مهم‌ترین اقدامات به منظور مبارزه با امر قاچاق تلفن همراه، الزامی شدن ثبت و رجیستری دستگاه‌های تلفن همراه و سایر تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت است.

ترکی خاطرنشان کرد:

خوشبختانه با این کار شاهد کاهش ورود تلفن همراه قاچاق به کشور بوده‌ایم. البته برای افرادی که قصد وارد کردن تلفن را به صورت مسافری، پستی و … را وفق مقررات داشته اند مشکلاتی را بوجود آورده است.

به گفته ترکی، اختلال در سامانه گذرنامه، تنوع واردات گوشی‌ها، عدم آشنایی با مقررات و ثبت اطلاعات ناقص توسط کاربر از جمله دلایلی است که باعث شده تا افراد نتوانند گوشی تلفن همراه در سامانه را ذی‌ربط ثبت کنند.

ترکی افزود:

پس از دریافت گزارشات مردمی و نیز گزارش‌ ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، درخواست تسهیل امکان ثبت تلفن‌های همراه دارای ثبت ناقص مورد برررسی قرار گرفت و مقرر گردید جهت احقاق حقوق عامه و ایجاد رضایتمندی مسافران درخواست‌های واصله در کارگروهی با حضور نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نمایندگان گمرک (معاونت فنی و بازرسی) و فراجا و تا سقف ۲۵۰۰ دستگاه، حداکثر تا ۱۵ اسفندماه سال جاری مطرح و با تشخیص موجه بودن تقاضا (از جمله مشخصات گوشی و مدارک مسافری مورد تایید در سامانه اداره گذرنامه)، با طی فرایند قانونی و اخذ حقوق گمرکی، اطلاعات لازم در سامانه مربوطه ثبت و نتیجه به این مرجع گزارش گردد.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

کنکور الکترونیکی در راه است؛ مرحله اول آزمون آزمایشی در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی اوپو A78 5G با نمایشگر ۹۰ هرتزی و تراشه دایمنسیتی ۷۰۰ معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین