سریع ترین خودروی برقی جهان با سرعت ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت معرفی شد

سریع ترین خودروی برقی جهان با سرعت 412 کیلومتر بر ساعت معرفی شد

سریع ترین خودروی برقی جهان توسط توسط شرکت ریماک در کشور کرواسی تولید و به بازار معرفی شده است. این خودرو با رکوردشکنی توانسته به سرعت ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیو اطلس، سریع ترین خودروی برقی جهان که در کشور کراوسی تولید شده است، رکورد حداکثر سرعت در اتومبیل‌های تسلا را بهبود بخشیده است. گفتنی است که رکورد قبلی پر سرعت‌ترین اتومبیل الکتریکی جهان متعلق به مدل اس از شرکت تسلا بود. بیشترین سرعتی که خودروی مذکور از کمپانی تسلا توانسته به آن دست پیدا کند، ۲۶۶ کیلومتر بر ساعت بود.

حالا خودروی برقی کروات‌ها که نورا نام دارد، حدود ۱۴۶ کیلومتر بر ساعت از مدل S تسلا سریع‌تر است. البته این خودرو فقط برای نشستن دو نفر تعبیه شده است و خریداران برای تهیه آن باید مبلغ هنگفت ۲.۱ میلیون دلار به سازنده پرداخت کنند. این در حالی است که خودروی تسلا مدل S یک اتومبیل خانوادگی محسوب می‌شود و می‌تواند ۵ نفر را حمل کند. علاوه بر این، خودروی برقی مذکور تسلا بسیار ارزان‌تر از نورا است و کاربران برای خرید آن باید ۱۳۶ هزار دلار پرداخت کنند.

از جمله مهم‌ترین مشخصات فنی سریع‌ترین خودروی برقی حال حاضر جهان می‌توان به موتوری با قدرت ۱۹۱۴ اسب بخار، گشتاور ۱۷۴۱ پوند فوت و تایرهای میشیلن اشاره کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

ایلان ماسک به طور موقت دفاتر توییتر را تعطیل کرد

خواندن مطلب بعدی ←

قطر برای حمل و نقل مسافران جام‌جهانی ۲۰۲۲ از اتوبوس‌های برقی استفاده می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *