خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۰:۵۹

قطر برای حمل و نقل مسافران جام‌جهانی ۲۰۲۲ از اتوبوس‌های برقی استفاده می‌کند

قطر برای حمل و نقل مسافران جام‌جهانی 2022 از اتوبوس‌های برقی استفاده می‌کند

فقط چند روز به آغاز جام جهانی مانده است و قطر، میزبان این دوره از رقابت‌ها، خود را برای برگزاری مسابقات و ارائه خدمات به مسافران و تماشاگران آماده می‌کند. این کشور عربی در اقدامی جالب توجه قصد دارد که از اتوبوس‌های برقی برای جابه‌جایی و حمل و نقل مسافران استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مشبل، قطر برای ارائه بهتر خدمات در حین برگزاری رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲، به استفاده از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های روز روی آورده است. به عنوان مثال، این کشور حاشیه خلیج فارس برای استادیوم‌های خود از سیستم‌های جدید تهویه هوا استفاده کرده است. حالا شنیده‌ها حاکی از آن است که حمل و نقل طرفداران فوتبال نیز با اتوبوس‌های برقی انجام خواهد شد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قطر برای جابه‌جایی مسافران ۱۱۰۰ اتوبوس برقی در نظر گرفته است که در حین برگزاری رقابت‌ها، از آن‌ها استفاده می‌شود. ناوگان عمومی برقی این کشور هواداران فوتبال را به سراسر قطر جابه‌جا می‌کند و برای شارژ اتوبوس‌ها نیز ۷۰۰ ایستگاه مختلف در نظر گرفته شده است.

گفتنی است که قطر نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان قصد دارد که میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال ۲۰۳۰ به حداقل برساند و در همین راستا، برنامه‌های مختلفی برای تحقق بخشیدن به هدف مذکور دنبال می‌کند. قطری‌های برای ترغیب و تشویق مردم به خرید اتومبیل‌های برقی، ده‌ها ایستگاه شارژ در این کشور راه‌اندازی کرده است.

افزون بر این، مقامات و مسئولان این کشور حاشیه خلیج فارس قصد دارند تعداد بیشتری از ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی را در مراکز خرید و پارکینگ‌ها راه‌اندازی کنند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

سریع ترین خودروی برقی جهان با سرعت ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

۶۳۴ هزار میلیارد تومان خرید اینترنتی در هفت ماه اول سال جاری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین