خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۴:۲۷

وزارت ارتباطات از سرویس رادار بازی برای کاهش پینگ بازی‌ها رونمایی کرد

وزارت ارتباطات از سرویس رادار بازی برای کاهش پینگ بازی‌ها رونمایی کرد

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در کانال شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی از راه‌اندازی سرویس رادار بازی خبر داد. این سرویس برای کاهش پینگ بازی‌ها، در کشورمان راه‌اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، وزیر ارتباطات می‌گوید که سرویس رادار بازی به منظور افزایش قابل توجه سرعت بازی‌ها و کاهش پینگ‌ بازی‌های راه‌اندازی شده است. به گفته زارع‌پور، سرعت پایین دانلود بازی‌ها، آپدیت آن‌ها و همچنین پینگ بالای بازی‌های آنلاین از جمله مواردی بودند که اختلال‌هایی را برای گیمرهای کشورمان به وجود آورده بودند.

زارع‌پور نوشت:

خوشبختانه همانطور که وعده داده بوده ام برای رفع مشکل این بخش از کاربران عزیز که تعداد آنها کم هم نیست، با همکاری بخش خصوصی، بنیاد ملی بازی های رایانه ای و شرکت ارتباطات زیرساخت، سایت و اپلیکیشنی بنام “رادار بازی” راه اندازی شده است

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه کاهش پینگ بازی‌ها و بالا رفتن سرعت دانلود آن‌ها از طریق انتقال شبکه‌های توزیع محتواها (CDN) به داخل کشور و کوتاه شدن مسیر دسترسی کاربران داخلی به سرورهای بازی اتفاق افتاده است. کاربران برای دسترسی به سرویس رادار بازی می‌توانند به آدرس اینترنتی radar.game مراجعه کنند.

عیسی زارع‌پور همچنین وعده داده که به تدریج تعداد بازی‌های این سرویس افزایش خواهد یافت.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

رکوردشکنی بزرگترین هواپیمای دنیا

خواندن مطلب بعدی ←

برای نخستین بار در جهان؛ هدایت صاعقه‌ها با استفاده از پرتوهای لیزری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین