خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۵۷

رکوردشکنی بزرگترین هواپیمای دنیا

رکوردشکنی بزرگترین هواپیمای دنیا

بزرگترین هواپیمای دنیا که Roc نام دارد، با شش ساعت پرواز در جدیدترین پرواز خود به رکوردی جدید دست پیدا کرده است. در حین این پرواز طولانی مدت، هواپیمای مذکور با خود یک وسیله نقلیه هایپرسونیک به نام  Talon-A را حمل می‌کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسپیس، شرکت هواپیمایی استراتولانچ که سازنده بزرگترین هواپیمای جهان است، برای نهمین بار موفق شد پرنده‌ای غول‌پیکر خود را به مدت شش ساعت به پرواز درآورد. هواپیمای Roc در این پرواز وسیله نقلیه هایپرسونیک Talon-A را به منظور آماده شدن برای آزمایش اصلی که در سال جاری میلادی انجام می‌شود، حمل می‌کرد.

به گفته زاخاری کرور (میدرعامل استراتولانچ)، غول‌پیکرترین هواپیمایی دنیا برای اولین پرواز آزمایشی هایپرسونیک آماده می‌شود. کرور معتقد است که با بررسی دقیق شرایط رهاسازی Talon-A می‌تواند ریسک‌های احتمالی را کاهش دهد و ایمن‌ترین حالت ممکن برای آزمایش این پرنده هایپرسونیک را فراهم کند.

بزرگترین هواپیمای دنیای در این پرواز آزمایشی توانست به ارتفاع ۶۸۶۰ متری برسد. اندازه بال‌های این غول پرنده به ۱۱۷ متر می‌رسد و وسیله نقلیه هایپرسونیک که در بخش مرکزی هواپیما تعبیه شده دارای اندازه ۸.۵ متری است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

سامسونگ از سنسور قدرتمند ۲۰۰ مگاپیکسلی ایزوسل HP2 رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

وزارت ارتباطات از سرویس رادار بازی برای کاهش پینگ بازی‌ها رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین