برنامه‌های آفیس به هوش مصنوعی مشابه ChatGPT مجهز می‌شوند

مایکروسافت که به تازگی هوش مصنوعی ChatGPT را به موتور جستجو بینگ اضافه کرده است، احتمالا هوش مصنوعی جدیدی را به برنامه‌های آفیس خود اضافه خواهد کرد. به بیانی دیگر، برنامه‌های ورد، اکسل و پاورپوینت به یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ورج، منابع آگاه اعلام کردند که مایکروسافت به زودی جزئیات مربوط به پروژه افزودن هوش مصنوعی Prometheus به مجموعه برنامه‌های آفیس را اعلام خواهد کرد. این گونه به نظر می‌رسد که مایکروسافت پس از سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری در پروژه Open AI، قصد دارد ابزارهای این شرکت را به محصولات خود اضافه کند.

در چند هفته گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد مایکروسافت در حال کار کردن روی مدل‌های از GTP است تا آن را به سرویس ایمیل اوت لوک خود اضافه کند. مدل جدیدی از هوش مصنوعی به نام Prometheus موتور جستجوی بینگ را متحول خواهد کرد و مایکروسافت به احتمال بسیار زیاد آن را به مجموعه برنامه‌های آفیس خود اضافه خواهد کرد.

مایکروسافت به‌خاطر رقابت با گوگل، می‌خواهد هرچه سریع‌تر هوش مصنوعی را به سرویس‌های مختلفش اضافه کند. حتی طبق برخی گزارش‌ها، ردموندی‌ها ابتدا به‌دنبال معرفی بینگ جدید در اواخر ماه فوریه بودند، اما آن را چند هفته زودتر معرفی کردند. البته گوگل هم بیکار نبود و از Bard‌ رونمایی کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

واتس‌اپ روی قابلیت تبدیل پیام‌های صوتی به متن کار می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

کند شدن روند پیری با کاهش مصرف کالری امکان‌پذیر است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *