خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۲۲

کند شدن روند پیری با کاهش مصرف کالری امکان‌پذیر است

کند شدن روند پیری با کاهش مصرف کالری امکان‌پذیر است

محققان در جدیدترین یافته‌های خود به این نتیجه رسیدند که کمتر خوردن و کاهش مصرف کالری، روند پیری را کند می‌کند. به بیانی دیگر، محققان می‌گویند که کاهش روند پیری منوط به مصرف کمتر کالری است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بلومبرگ، دان بلکسی، نوسینده ارشد تحقیق مذکور از دانشگاه کلمبیا اظهار داشت که از طریق اصلاح سبک زندگی می‌توان سرعت روند پیر شدن را به طور چشمگیری کاهش داد.

در کارآزمایی بالینی فاز دو، ۲۲۰ نفر برزگسال حضور داشتند که یک چهارم آن‌ها کالری رژیم غذایی خود را کاهش دادند و باقی مانده افراد هم تغییری ایجاد نکردند. BMI (شاخص توده بدنی) برای شرکت کنندگان از ۲۲ تا ۲۷ متغییر بود.

برای افرادی که در گروه کالری محدود بودند، در ماه اول سه وعده غذایی آماده شد تا با اندازه وعده‌ها آشنا شوند. گروه دوم هیچ محدودیتی در دریافت کالری نداشتند. محققان در این مطالعه از داده‌های گذشته ۱۰۰۰ نفر که به مدت ۲۰ سال تحت پیگیری قرار داشتند، استفاده کردند تا مشاهده کنند که آیا برخی از نشانگرهای زیستی DNA در گروه مورد مطالعه تغییر کرده است یا خیر.

پس از انجام این مطالعه، محققان به این نتیجه رسیدند افرادی که کالری خود را کاهش دادند، روند پیر شدن آن‌ها به میزان ۲ تا ۳ درصد کاهش پیدا کرده بود. علاوه بر این، احتمال مرگ زودرس هم به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته بود.

بلکسی می‌گوید که هنوز مشخص نیست چرا مصرف کمتر کالری باعث کند شدن روند پیری می‌شود.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

 برنامه‌های آفیس به هوش مصنوعی مشابه ChatGPT مجهز می‌شوند

خواندن مطلب بعدی ←

ایران برای پیش‌بینی زلزله، ماهواره‌ای به نام آیات می‌سازد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین