خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۰۸

جیمز وب قدیمی‌ترین جسم کهکشان را کشف کرد

جیمز وب قدیمی‌ترین جسم کهکشان را کشف کرد

تلسکوپ فوق‌العاده جیمز وب در جدیدترین یافته‌های خود توانسته سیاهچاله‌ای را کشف کند که به گفته دانشمندان، قدیمی‌ترین جسم در کهکشان است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از لایو ساینس، دانشمندان ناسا می‌گویند که سیاهچاله جدید کشف شده توسط جیمز وب، قدیمی‌ترین جسمی است که در کهکشان پیدا شده است. در این گزارش آمده است که جرم این جسم بیش از  ۱۰ میلیون بار سنگین‌تر از خورشید است.

محققان می‌گویند که سیاهچاله مذکور تقریبا از ۵۷۰ میلیون سال پس از شروع جهان در یک مرکز کهکشان دیده شده است و به همین دلیل این جسم قدیمی‌ترین چیزی است که بشر تاکنون توانسته آن را ببیند. به گفته دانشمندان، عمر کیهان با یک خطای ۲۰۰ ساله به حدود ۱۳.۷ میلیارد سال می‌رسد.

اگرچه دانشمندان می‌گویند سیاهچاله مورد بحث قدیمی‌ترین جسم در کیهان است که کشف شده است، اما آن‌ها معتقدند که کشف چنین مواردی و ثبت تصاویر آن‌ها تنها آغاز راه است.

جیمز وب به دلیل توانایی‌ها و ویژگی‌هایی خود این امکان را دارد تا به گذشته نگاه کند. در نتیجه این فناوری حیرت انگیز به دانشمندان کمک می‌کند تا به انبوهی از سایرات و ستارگان و حتی سیاهچال‌هایی که میلیون‌ها سال با ما فاصله دارند، نگاه کنند و حتی امکان رصد آن‌ها وجود داشته باشد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

خروپف کردن در خواب به مغز آسیب می‌زند

خواندن مطلب بعدی ←

تسلا در حال ساخت کارخانه مگاپک در کشور چین است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین