تسلا در حال ساخت کارخانه مگاپک در کشور چین است

کمپانی خودروسازی تسلا که در زمینه ساخت و طراحی خودروهای برقی یکی از برترین برندهای جهان به شمار می‌رود، در حال ساخت کارخانه باتری مگاپک در کشور چین است. ساخت این مجموعه از اواخر سال جاری میلادی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، کارخانه مگاپک تسلا در شهر شانگهای کشور چین به بهره‌برداری می‌رسید و فرایند طراحی و ساخت آن از فصل چهارم امسال آغاز می‌شود. تسلا امیدوار است که این پروژه تا پایان سال ۲۰۲۴ تکمیل شده و به مرحله عملیاتی برسد. این کارخانه سالانه می‌تواند ۱۰۰۰۰ مگاپک انرژی الکتریکی تولید کند.

گفتنی است که هر مگاپک این توانایی را دارد تا انرژی الکتریکی ۳۶۰۰ خانه را برای یک ساعت تامین کند. این شرکت که چند تاسیسات دیگر از مگا‌پک‌ را در کشورهای مختلفی از جمله آمریکا و استرالیا راه‌اندازی کرده است، هم‌اکنون می‌خواهد مگاپک‌های تولیدی را خود در چین به فروش برساند.

تسلا در سال ۲۰۱۹ هر مگاپک را به منظور تامین انرژی الکتریکی و تولید برق معرفی کرد. محصول مذکور برای ذخیره سازی انرژی الکتریکی در مقیاس بزرگ به کار می‌رود و این توانایی را دارد تا ۳.۹ مگاوات ساعت برق تولید کند.

→ خواندن مطلب قبلی

جیمز وب قدیمی‌ترین جسم کهکشان را کشف کرد

خواندن مطلب بعدی ←

خرید و فروش موبایل‌های رجیستر نشده تخلف است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *