خبر های فوری:

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۴۷

توسعه اینترنت ماهواره ای در ایران در دستور کار قرار دارد

توسعه اینترنت ماهواره ای در ایران در دستور کار قرار دارد

حسن سالاریه، رئیس سازمان فضایی ایران در اظهار نظری جدید اعلام کرد که برنامه توسعه اینترنت ماهواره‌ای در برنامه ۱۰ ساله فضایی ایران قرار گرفته است. به گفته وی، برای اجرایی این کار مسیر مشخصی در نظر گرفته شده است و پروژه در مسیر امکان سنجی قرار دارد. 

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از فارس، سالاریه در مورد توسعه اینترنت ماهواره‌ای در ایران اظهار داشت که بخش زیرساختی این پروژه یعنی ساخت ماهواره‌های برای اینترنت در دستور کار سازمان فضایی قرار دارد اما بخش رگولاتوری آن بر عهده این سازمان نیست‌. 

به گفته وی، برای فرام کردن چنین امکانی، مسیر مشخصی در برنامه ۱۰ ساله فضایی کشور در نظر گرفته شده است و پروژه در حال حاضر در مرحله امکان سنجی قرار دارد. سالاریه تاکید داشت که پس از تکیمل این فاز، ماهواره‌های منظومه حداقلی narrow band یا به اصطلاح IOT (اینترنت اشیاء) ایجاد خواهد شد و پس از  broadband و اینترنت در دسترس قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که مرکز ملی فضای مجازی پیش‌تر نیز از این طرح حمایت کرده بود و به بومی‌سازی ماهواره‌های اینترنتی در کشور نیز تاکید داشت. به گفته این مرکز، بومی‌سازی ماهواره و راه‌اندازی چنین قابلیتی می‌تواند جان تازه‌ای به صنعت فضایی کشور ببخشد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تعمیر میکس فولد ۲ از تمامی گوشی‌های شیائومی گران‌تر تمام می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

نقل قول عجیب مادر ایلان ماسک؛ هنگامی که به خانه پسرم می‌روم، باید در گاراژ بخوابم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین