خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۲۸

رفع خطاهای نیروگاه‌های برق کشور با هوش مصنوعی امکان‌پذیر شد

رفع خطاهای نیروگاه‌های برق کشور با هوش مصنوعی امکان‌پذیر شد

یکی از شرکت‌های دانش بنیان کشور، نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی را طراحی کرده است که می‌تواند عیوب و ایرادات نیروگاه‌های برق را تشخیص داده و به تکنسین برق اطلاع دهد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مهر، نرم‌افزار بومی که بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده است،  قادر است که هشتاد نوع از مشکلات و خطاهای نیروگاه‌های برق را تشخیص دهد.  به گفته نماینده این شرکت دانش ‌بنیان، نرم‌افزار مذکور علاوه بر تشخیص خطاهای نیروگاه‌های برق، آن‌ها را به صورت کامل به تکنسین برق اطلاع می‌دهد.

نماینده این شرکت دانش بنیان اظهار داشت که عیب‌ها و خطاهای شبکه برق در گذشته با استفاده از پهبادهای صنعتی و به صورت تک به تک در دکل‌های برق مشخص می‌شد که این موضوع امری هزینه بر و زمان‌بر بود. حالا ایرادهای نیروگاه‌ها برق با استفاده از یک نرم‌افزار بومی که مبتنی بر هوش مصنوعی است، مشخص می‌شود.

به گفته نمانیده شرکت دانش بینان مذکور، هم‌اکنون نرم‌افزاری طراحی شده است که بر اساس پردازش تصاویر و بدون هیچگونه اختلالی قادر است که عیوب نیروگاه‌های برق را مشخص کند. از جمله ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به مشخص کردن خطاها در کمترین زمان ممکن و با دقت بالاتر اشاره کرد.

گفتنی است که این نرم‌افزار  هم‌اکنون توسط شرکت‌های برق منطقه‌ای و شرکت توانیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نماینده شرکت دانش بینان مذکور اظهار داشت که تا به حال هیچ نمونه خارجی از این نرم‌افزار در داخل کشور وجود نداشته است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

توییتر درآمدش را با کاربران خود تقسیم می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

هوش مصنوعی پیش‌بینی کرد: جهان تا ۷ سال دیگر ۱.۵ درجه گرم‌تر می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین