خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۰:۵۵

هوش مصنوعی پیش‌بینی کرد: جهان تا ۷ سال دیگر ۱.۵ درجه گرم‌تر می‌شود

هوش مصنوعی پیش‌بینی کرد: جهان تا 7 سال دیگر 1.5 درجه گرم‌تر می‌شود

جهان در حال گرم شدن است و این  موضوع توسط الگوریتم‌های پیچیده هوش مصنوعی هم تایید شده است. بر اساس پیش‌بینی‌ الگوریتم‌های هوش مصنوعی، جهان تا سال ۲۰۳۰ یعنی ۷ سال دیگر ۱.۵ درجه سانتی‌گراد گرم‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از  گاردین، الگوریتم‌های هوش مصنوعی در حالی از افزایش دما تا سال ۲۰۳۰ خبر داده‌اند که  فرقی نمی‌کند گازهای گلخانه‌ای در طول این هفت سال روندی صعودی یا نزولی داشته باشند. به بیانی دیگر، بدون در نظر گرفتن افزایش یا کاهش گازهای گلخانه‌ای، افزایش دمای کره خاکی تا ۷ سال دیگر امری اجتناب ناپذیر است.

گفتنی است در توافق ۲۰۱۵ پاریس مقرر شده بود که افزایش دمای کره زمین تا ۲۰۳۰ به ۱.۵ درجه محدود شود. حالا به نظر می‌رسد که تلاش‌ها در راستای جلوگیری افزایش ۲ درجه‌ای دمای کره زمین خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده توسط هوش مصنوعی، اگر انتشار گازهای گلخانه‌ای روندی کاهشی را در پیش بگیرید و تا سال ۲۰۷۶ به صفر برسد، شانس افزایش دما تا ۲ درجه سانتی‌گراد تا سال ۲۰۵۰ حدودا ۵۰ درصد است. همچنین، احتمال افزایش دما تا این میزان در بین سال‌های ۲۰۴۴ تا ۲۰۶۵ حدودا ۳۰ درصد است.

محققان برای پیش‌بینی تغییرات آب و هوا در سال‌های آینده، داده‌های تغییرات دمایی را در یک سامانه هوش مصنوعی وارد و سپس مشاهده کردند که الگوریتم‌های هوش مصنوعی با دقت بالاتری تغییرات آب‌ و هوایی در گذشته را پیش‌بینی کرده‌اند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

رفع خطاهای نیروگاه‌های برق کشور با هوش مصنوعی امکان‌پذیر شد

خواندن مطلب بعدی ←

محققان با استفاده از آب دریا سوخت پاک تولید می‌کنند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین