محققان با استفاده از آب دریا سوخت پاک تولید می‌کنند

محققان با استفاده از آب دریا سوخت پاک تولید می‌کنند

 محققان و دانشمندان دانشگاه آدلاید در اظهار نظر جالبی اعلام کردند که از آب دریا تصفیه نشده توانستند سوخت هیدروژن خالص استخراج کنند.

 به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، تقاضا برای استفاده از سوخت‌های پاک از جمله هیدروژن در جهان رو به افزایش است و انتظار می‌رود که این نوع از سوخت‌ها به زودی به جای منابع فسیلی مورد استفاده قرار بگیرد. با وجود ابداع جدید محققان دانشگاه آدلاید و تبدیل آب دریا به هیدروژن خالص، این امکان وجود دارد که مناطق ساحلی و کنار دریا به سوخت‌های ارزان‌تری دسترسی داشته باشند.

پروفسور شیژیانگ کیائو، یکی از رهبران این پروژه می‌گوید: ما آب تصفیه نشده دریا را با بازدهی تقریبا ۱۰۰ درصد به اکسیژن و هیدروژن تبدیل کردیم تا با استفاده از الکترولیز، هیدروژن سبز را با قیمتی ارزان تولید کنیم. وی اظهار داشت که قبل از تجزیه الکترولیز، آب دریا را باید به هیدروژن و اکسیژن تبدیل کرد.

بر اساس نتایج به دست آمده از پروژه جدید محققان دانشگاه آدلاید، استفاده از اکسید کبالت با اکسید کروم به عنوان کاتالیزور، عملکردی مشابه فرایند استاندارد اعمال کاتالیزورهای پلاتین و ایریدیوم در آب تصفیه و دیونیزه شده داشته است.

 گفتنی است که آب دریا از جمله منابع فروان در جهان به شمار می‌رود که استخراج هیدروژن از آن می‌تواند کاهش هزینه‌ها را در پی داشته باشد.

→ خواندن مطلب قبلی

هوش مصنوعی پیش‌بینی کرد: جهان تا ۷ سال دیگر ۱.۵ درجه گرم‌تر می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

تیک طلایی توییتر برای کسب‌ و کارها ۱۰۰۰ دلار خواهد بود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *