جولان آبله میمون در جهان؛ ثبت اولین موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری در خارج از آفریقا

جولان آبله میمون در جهان؛ ثبت اولین موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری در خارج از آفریقا

آبله میمون در جهان بیش از حد گسترش یافته و بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی را درگیر کرده است. حالا اولین مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در کشورهای غیر آفریقایی به ثبت رسیده است تا نگرانی‌ها درباره این مسئله افزایش پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از الجزیره، وضعیت آبله میمون در اسپانیا خطرناک گزارش شده است و تا به حال بیش از ۴ هزار شهروند اسپانیایی به این بیماری مبتلا شده‌اند و بر اساس گزارش‌ها، اولین مرگ و میر ناشی از بیماری مذکور در این کشور به ثبت رسیده است. البته اطلاعات و جزئیات دقیقی از این فوتی در دسترس نیست. به غیر از اسپانیا، یک مورد قربانی دیگر بر اثر ابتلا به آبله میمون از کشور برزیل گزارش شده است که فرد موردنظر یک مرد ۴۱ ساله است.

به گفته وزرات بهداشت اسپانیا، آبله میمون در این کشور بیش از حد گسترش یافته و از ۳۷۵۰ بیمار که اطلاعات آن‌ها در دسترس، حدود ۱۲۰ نفر بستری شده‌اند و یک نفر نیز جان باخته است.

به غیر از اسپانیا، برزیلی‌ها از اولین قربانی بر اثر بیماری مذکور در کشور خود خبر دادند. البته فرد فوت شده در برزیل از لنفوم و ضعف سیستم ایمنی رنج می‌برد و همین موضوع سبب شد تا آبله میمون بر وی غالب شده و جان او را بگیرد. هرچند اولین موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشورهای غیر آفریقایی به ثبت رسیده است اما با این حال، تاکید شده که مردم نباید از خبر مذکور وحشت زده شوند، چراکه نرخ تلفات این بیماری همچنان پایین است.

با شیوع و گسترش بی‌رویه این بیماری در کشورهای غیر آفریقایی، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت اخیرا آبله میمون را یک وضعیت اضطراری در جهان اعلام کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

دادگاه توییتر و ایلان ماسک از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) آغاز می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

چینی‌ها بزرگترین کانال آبی جهان را می‌سازند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *