خبر های فوری:

پنجشنبه, ۶ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۲۹

ایلان ماسک ۶.۸۸ میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت

ایلان ماسک 6.88 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از یک پرونده مالی، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نزدیک به ۷ میلیارد دلار از سهام این شرکت را فروخته است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، این موضوع پس از برگزاری جلسه سالانه سهامدارن تسلا رسانه‌ای شد و به نظر می‌رسد حدود ۷.۹۲ میلیون سهم ایلان ماسک از این شرکت در بازه زمانی ۵ تا ۹ اوت به فروش رسیده است.

مدیرعامل تسلا در حالی بخش عمده‌ای از سهام خود در این کمپانی را به فروش رسانده است که پیش‌تر مدعی شده بود دیگر هیچ برنامه‌ای برای فروش سهام‌های تسلا ندارد.

گفتنی است که وی پس از تمایل برای خرید توییتر و ارائه پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری برای تصاحب این شبکه اجتماعی، حدودا ۸.۴ میلیارد دلار از سهام خود در  تسلا را به فروش رساند.

اما حالا به نظر می‌رسد که ماسک خود را برای خرید و نهایی کردن معامله توییتر آماده می‌کند و به همین دلیل تحلیلگران معتقدند که ثروتمندترین فرد دنیا با فروش سهم‌های خود در تسلا به دنبال تامین بودجه برای تصاحب توییتر است.

البته ناگفته نماند که پس از اعلام خبر مذکور، سهام تسلا حدودا ۲ درصد با افت ارزش مواجه شده است و این احتمال وجود دارد با باز شدن بازار سهام آمریکا، سهام این شرکت ریزش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

ماهواره ایرانی خیام به فضا پرتاپ شد

خواندن مطلب بعدی ←

قابلیت‌های امنیتی جدیدی به واتس‌اپ اضافه می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین