بررسی جامع آیفون ۱۵ پرومکس

بررسی ایفون 15 پرومکس

این روزها تمامی سایت‌های مربوط به حوزه تکنولوژی، در حال صحبت و بررسی درباره آیفون ۱۵ پرومکس هستند. این گوشی جدید اپل که قرار است در سال ۲۰۲۳ رونمایی شده و به دست مشتریان پروپاقرص گوشی‌های آیفون برسد. شاید برای شما سوال باشد که گوشی آیفون ۱۵ پرومکس دارای چه مشخصاتی است؟ این بار چه تکنولوژی جدید قرار است همراه با این تلفن همراه معرفی شود؟ آیا ظاهر آیفون ۱۵ تغییر خواهد کرد؟ برای رسیدن به جواب این سوالات تا انتهای این مقاله از صنایع مدرن با ما همراه باشید.

آیفون 15 پرومکس

رونمایی از آیفون ۱۵ پرومکس

هنوز هیچ زمان دقیقی برای رونمایی از آیفون ۱۵ پرومکس وجود ندارد. اما شرکت اپل معمولا هفته اول یا دوم سپتامبر را برای رونمایی از محصولات خود انتخاب می‌کند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که رونمایی از آیفون ۱۵ نیز در بازه زمانی ۷ الی ۱۲ سپتامبر باشد.

قیمت آیفون ۱۵ پرومکس

از قیمت آیفون ۱۵ پرومکس نیز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما با توجه به سبک قیمت گذاری انجام شده روی آیفون ۱۴ پرومکس، پیش‌بینی می‌شود که قیمت این محصول نسبت به نسل قبلی دارای ۱۵ درصد افزایش قیمت باشد. در کل محصولات کمپانی اپل در دیرباز تاکنون قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات موجود در بازار دارند. از همین رو، قیمت ایفون ۱۵ پرومکس پس از رونمایی مانند نسل‌های قبلی، رنج قیمت بالایی خواهد داشت.

مقایسه قیمت آیفون ۱۵ پرومکس با گلکسی ۲۳ التر

همانطور که گفتیم، قیمت این گوشی قرار است نسبت به سری قبلی خود ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد. اگر به طور حدودی در نظر بگیریم که ۱۰۰ دلار قرار است به قیمت آیفون ۱۵ پرومکس اضافه شود، اختلاف بسیار زیادی بین محصول جدید اپل با گلکسی ۲۳ الترا به وجود خواهد آمد.

اگر این ۱۰۰ دلار را عدد دقیق این افزایش قیمت در نظر بگیریم، آیفون ۱۵ پرو ۱۰۰۰ دلار و آیفون ۱۵ پرومکس ۱۱۹۹۹ برابر قیمت گلکسی ۲۳ الترا خواهد بود. باز هم توجه کنید که این اظهارات بر اساس حدس و گمان است و هنوز قیمت دقیقی برای آن وجود ندارد.

آیفون ۱۵ پرومکس چه مدل‌هایی خواهد داشت؟

همان‌طور که می‌دانید، کمپانی اپل در نسخه ۲۰۲۲ خود مدل آیفون مینی را حذف کرده و به جای آن آیفون ۱۴ پلاس جایگزین کرده است. احتمالا در نسل جدید محصولات اپل نیز، محصولی به نام آیفون ۱۵ پرومکس مینی وجود نخواهد داشت.

دلیل این که در سری محصولات آیفون ۱۵ پرومکس، از سری مینی استفاده نخواهد شد این است که در سری اول رونمایی از آیفون مینی در سری ۱۲ آن، فروش خوبی از این محصول اتفاق نیفتاد ولی اپل به دلیل سیایت‌های برنامه ریزی، مجبور شد تا تولید این محصول را به سری ۱۳ نیز منتقل کند. اما همانطور گفتیم در سری ۱۴ بلافاصله آیفون پلاس، به جای آیفون مینی جایگذاری شد.

طراحی آیفون ۱۵ پرومکس به چه صورت خواهد بود؟

پیش بینی می‌شود که طراحی آیفون ۱۵ پرومکس از لحاظ مکان قرار گیری دوربین دستخوش تغییرات نشود. در واقع این تغییرات شامل ضخامت و طراحی لبه آن خواهد بود.

رونمایی آیفون 15 پرومکس

پیش‌بینی می‌شود در طرح آیفون ۱۵ پرومکس شاهد بازگشت لبه‌های خمیده آیفون ۱۱ باشیم. همچنین ضخامت این تلفن همراه نسبت به سری‌های قبلی خود کمتر خواهد بود. اگر شایعات مبنی بر خمیده شدن حاشیه این محصول درست باشد احتمال این که صفحه نمایش نیز کمی حالت خمیده به خود بگیرد بسیار بالا است.

کابل شارژ بی سیم معکوس در آیفون ۱۵ پرومکس

فناوری کابل شارژ بی‌سیم معکوس مشخص نیست که در این سری از محصولات اپل به کار گرفته شود یا خیر. در میان محصولات اپل، آیفون ۱۱ پرومکس فقط این قابلیت را داشت که پس از چندی توسط خود کمپانی اپل غیر فعال شد. شایعات بیان می‌کند که اپل در حال ارتقاء این تکنولوژی است اما مشخص نیست که در سری ۱۵ مورد استفاده قرار بگیرد یا نه.

Touch ID در آیفون ۱۵ پرومکس فعال می‌شود؟

اخیر در شبکه‌های مجازی شاهد بیاناتی راجع به به بازگشت تاچ ایدی در گوشی‌های اپل هستیم. گرمن، خبرنگار مشهور بلومبرگ درباره این شایعات گفته است که این امر حقیقت نداشته و کمپانی اپل برنامه‌ای مبنی بر بازگشت تاچ آیدی به محصولات پرچمدار خود ندارد. در حال حاضر فیس آیدی تنها برنامه‌ای امنیتی و قفل در تلفن‌های همراه آیفون است.

با این حال در اخبار اخیر منبعی با نام مینگ چی کو اظهار کرده است که آیفون قرار است دکمه هوم را به مشابه آیفون SE را به آیفون ۱۵ اضافه کند.

آیفون ۱۵ به USB-C مجهز خواهد شد؟

بزرگ‌ترین اظهاراتی که می‌توان گفت به واقعیت نیز نزدیک است، مجهز شدن آیفون ۱۵ پرومکس به USB-C است. در واقع اتحادیه اروپا دستور داده است که تمامی تلفن‌های همراه تا ۲۰۲۴ باید همگی دارای درگاه تایپ C باشند. این عملکرد سبب می‌شود تا گوشی‌های آیفون را راحت‌تر بتوان به سایر دستگاه‌های الکترونیکی مانند لپ تاپ و تلویزیون متصل کرد.

اپل در این باره گفته است که این مورد را بررسی خواهد کرد و تغییراتی در این زمینه در بین تلفن‌های همراه خود ایجاد خواهد کرد. پیش بینی می‌شود که این تغییرات شامل آیفون ۱۵ نشود و به نسل‌های بعدی این محصول منتقل شود.

بررسی آیفون 15 پرومکس

همچنین در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی عکسی از آیفون ۱۵ منتشر شده است که در آن خبری از پورت لایتنینگ نیست.

مینگ چی کو می‌گوید حتی اگر اپل در سری ۱۵ محصولات خود بخواد از تایپ C استفاده کند به احتمال زیاد نوع آن بین مدل‌های پرو و غیر آیفون ۱۵ پرومکس متفاوت خواهد بود. چیزی که دراین بین بسیار حائز اهمیت است، سرعت انتقال اطلاعات از طریق کابل‌های تایپ C است.

در واقع پیش بینی می‌شود که اگر قرار باشد ایفون از سری جدید پورت‌های خود رونمایی کند به احتمال زیاد سرعت انتقال اطلاعات در آن با سیم‌های معمولی در بازار متفاوت خواهد بود. از همین رو، خود شرکت اپل به تولید کابل‌های اختصاصی برای گوشی‌های خود خواهد پرداخت.

دوربین آیفون ۱۵ پرومکس

یکی از دلایل محبوبیت محصولات آیفون، کیفیت دوربین و وضوح عکس برداری با آن است. یکی از موادی که اپل در هر نسخه خود آن را ارتقاء می‌دهد، کیفیت دوربین و تراشه‌های به کار رفته در آن است. احتمال می‌رود که اپل بالاخره در آیفون ۱۵ پرومکس، از دوربین‌های پریسکوپی عکاسی با قابلیت زوم با کیفیت استفاده کند. در حال حاضر این قابلیت در دوربین‌های اندروید وجود دارد و شاید کمپانی اپل نیز این قابلیت را به گوشی‌های نسل جدید خود اضافه کند.

آیفون ۱۵ پرومکس، پرچم‌دار جدید محصولات آیفون

در کل تمامی موارد گفته شده تا به امروز در ارتباط با این تلفن همراه حدس و گمان بوده و مشخص نیست چه تعداد از اظهارات بیان شده درست و یا غلط باشد. تنها راهی که می‌توان از صحت و سقم اطلاعات موجود در حال حاضر اطمینان پیدا کرد، این است که صبر کنیم تا این محصول جدید به بازار معرفی شود.

منتظر مقالات بعدی ما درباره آیفون ۱۵ پرومکس باشید. اگر سوال و یا ابهامی برای شما باقی مانده است پیشنهاد می‌کنیم که حتما در قسمت کامنت‌ها، پرسش خود را مطرح کنید. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

→ خواندن مطلب قبلی

شرکت Meta آماده موج جدید از اخراج و تعدیل نیرو کارمندان

خواندن مطلب بعدی ←

با شماره گیری ۱۲۴، مشکلات اینماد را برطرف کنید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *