خبر های فوری:

دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۱۲:۴۱

اپل ارزش اپ استور خود را اعلام کرد: تراکنش‌ ۱.۱ تریلیون دلاری در سال گذشته

اپل در فاصله چند روز تا زمان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2023، ارزش اپ استور خود را اعلام کرده است. طبق اعلام اپل، در سال گذشته تراکنش‌های اپ استور به ارزش ۱.۱ تریلیون دلار رقم خورده است که افزایش ۲۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بلومبرگ، اپل اعلام کرده است که فروش سالانه و صورت‌حساب‌های اپ استور در سال گذشته بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است.

شرکت اپل با نشان دادن این ارقام، سعی در رفع انتقاداتی که به آن وارد شده است، دارد. اپل تا به حال با اعمال محدودیت‌هایی برای توسعه‌دهندگان و دریافت کمیسیون ۳۰ درصدی، مورد انتقاد قرار گرفته بود. با این حال، اپل به ادعای خود، ۹۰ درصد از مبلغ ۱.۱ تریلیون دلار را به کسب‌وکارها اختصاص داده است.

گزارش بلومبرگ نیز نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین محرک‌های اپ استور در سال گذشته، خرده فروشی‌های عمومی و اپلیکیشن‌های سفر بوده‌اند. درآمد برنامه‌های تحویل غذا در سال ۲۰۲۲ حدود ۷۷ میلیارد دلار و درآمد سرویس‌های اشتراک گذاری خودرو تقریباً ۴۸ میلیارد دلار بوده است. همچنین، درآمد تبلیغات درون برنامه‌ای نیز از ۴۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۱۰۹ میلیارد دلار افزایش یافته است.

مدیرعامل اپل، تیم کوک، در بیانیه‌ای اظهار کرد: “همانطور که در این گزارش نشان داده شده، اپ استور یک بازار پر جنب‌وجوش و نوآورانه است که در آن فرصت‌ها رشد می‌کنند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

اپلیکیشن BeReal به کاربران امکان ارسال پیام خصوصی را می‌دهد

خواندن مطلب بعدی ←

هوش مصنوعی، عامل اخراج ۴۰۰۰ نفر از کارمندان در آمریکا

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین