خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۵۶

نماینده مجلس: اکثر نمایندگان به دنبال رفع فیلتر واتس‌اپ و اینستاگرام هستند

نماینده مجلس: اکثر نمایندگان به دنبال رفع فیلتر واتس‌اپ و اینستاگرام هستند

احمد نادری، نماینده مردم شهران تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس از تمایل نمایندگان برای رفع فیلتر دو پلتفرم اینستاگرام واتس‌اپ خبر داد. وی اظهار داشت که سیاست فیلترینگ جواب نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، احمد نادری روز گذشته به دانشگاه تهران رفت و طی یک جلسه پرسش و پاسخ به سوالات دانشجویان پاسخ داد. وی در پاسخ به پرسشی که در مورد وضعیت فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ مطرح شده بود، گفت:

تعداد زیادی از نمایندگان مجلس به ریاست اقای دکتر قالیباف پیگیر  رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ هستند.

نادری همچنین اظهار داشت که جلسات مختلفی که برخی از آن‌ها محرمانه بوده، به منظور برداشته شدن فیلترینگ اینستاگرام واتس‌اپ برگزار شده است. به گفته وی، در جلسه‌های برگزار شده، مباحث جدی برای رفع فیلتر پلتفرم‌های مذکور صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه سیاست‌های فیلترینگ جواب نمی‌دهد، گفت:

سال ۱۳۹۶ تلگرام فیلتر شد و سپس یک نهاد داخلی تلگرام طلایی را راه‌اندازی کرد که آن نیز حذف شد. این‌ها نشان می‌دهد که چنین سیاستی جواب نمی‌دهد و باید نحوه مواجهه تغییر کند.

گفتنی است که پس از شروع ناآرمی‌ها و اغتشاشات در کشور، دو پلتفرم اینستاگرام و واتس‌اپ فیلتر شدند و در همین راستا اظهارنظرهای مختلفی در مورد رفع یا عدم رفع فیلتر آن مطرح شده است. حال باید منتظر ماند و دید که آیا واتس‌اپ و اینستاگرام رفع فیلتر خواهد شد یا خیر.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

توییتر ۴۴۰۰ کارگر قراردادی خود را اخراج می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

دستور کار گروه اقتصاد دیجیتال به شاپرک؛ الزام اینماد را لغو کنید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین