دستور کار گروه اقتصاد دیجیتال به شاپرک؛ الزام اینماد را لغو کنید

دستور کار گروه اقتصاد دیجیتال به شاپرک؛ الزام اینماد را لغو کنید

کارگروه اقتصاد دیجیتال با ارسال نامه‌ای به سیستم شاپرک اعلام کرد که تا زمان تصمیم‌گیری نهایی، الزام اخذ اینماد به شرکت‌های پرداخت یار را لغو  کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، این دستور در حالی صادر شده است که شاپرک در ۱۹ آبان، نامه‌ای را به مدیران عامل پرداخت‌یارها با موضوع الزامی بودن اینماد برای تمامی کسب‌ و کارهای آنلاین جدید و قدیم ارسال کرد.

در نامه شاپرک آمده است وب‌سایت‌هایی که این دستورالعمل را رعایت نکرده و از اینماد استفاده نکنند، سیستم پرداخت یار آن‌ها غیرفعال می‌شود.

دستور کار گروه اقتصاد دیجیتال به شاپرک؛ الزام اینماد را لغو کنید

پس از انتشار این نامه، فعالین حوزه اقتصاد دیجیتال نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کردند و بسیاری آن را طرحی اشتباه عنوان خواندند.  از همین رو، کارگروه اقتصاد دیجیتال با ارسال نامه‌ای به شاپرک درخواست داشت که این طرح تا اطلاع ثانوی متوقف شود.

در نامه رضا باقری اصل به مدیرعامل شاپرک آمده است که بررسی موضوع عدم اخذ اینماد برای شروع فرایند کسب و کار در دستور کار  کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال است و تعیین تکلیف آن نیز بر عهده همین کار گروه خواهد بود.

در بخشی دیگر از این نامه اعلام شده که ابلاغ الزام استفاده از اینماد از طرف شرکت شاپرک با تصمیمات هئیت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار مغایرت دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

نماینده مجلس: اکثر نمایندگان به دنبال رفع فیلتر واتس‌اپ و اینستاگرام هستند

خواندن مطلب بعدی ←

دانشمندان فناوری جدیدی برای جذب کربن دی اکسید ابداع کردند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *