خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۰:۳۷

دانشمندان فناوری جدیدی برای جذب کربن دی اکسید ابداع کردند

دانشمندان فناوری جدیدی برای جذب کربن دی اکسید ابداع کردند

دانشمندان و محققان برای کم کردن آلودگی هوا و مقابله با گرم شدن کره زمین، فناوری جدیدی را برای جذب کربن دی اکسید ابداع کردند. این فناوری جدید با جذب کربن دی اکسید می‌تواند گازهای طبیعی مصنوعی تولید کرده و از آلودگی بیشتر هوا جلوگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیو اطلس، فناوری جدید جذب  کربن دی اکسید از هوا توسط محققان و دانشمندان دانشگاه ساری انگلستان ابداع شده است. این تکنولوژی جدید گاز CO2 را از هوا جذب کرده و طی یک فرایند شیمایی، آن‌را به گازهای شیمیایی مفید مانند مونوکسید کربن تبدیل می‌کند.

دکتر میلس دویار، مدرس ارشد مهندسی شیمی دانشگاه ساری انگلستان در مورد فناوری جذب CO2 گفت:

تکنولوژی مذکور می‌تواند نقطه عطفی برای اهداف انگلستان در رسیدن به هوای پاک و تمیز تا سال ۲۰۵۰ باشد. ما می‌توانیم مواد شیمایی با کربن بسیار پایین‌تری را عرضه کرده و از این مواد به عنوان جایگزین سوخت‌های فسیلی با دی اکسید کربن استفاده کنیم.

در اختراع جدید دانشمندان انگلیسی از فناوری دی‌اف‌ام (DFM) استفاده شده است. شیوه کار DFM ها به این صورت است که دی اکسید کربن را از هوا جذب کرده و آن‌ها را مستقیما به مواد شیمایی با آلودگی ناچیز تبدیل می‌کنند.

گفتنی است که تا به حال اقدامات گسترده‌ای در راستای جذب کربن و کاهش آلودگی‌ها انجام شده است. به عنوان مثال، بزرگترین کارخانه برای جذب CO2 از هوا به زودی در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

دستور کار گروه اقتصاد دیجیتال به شاپرک؛ الزام اینماد را لغو کنید

خواندن مطلب بعدی ←

جمعیت جهان رسما از مرز هشت میلیارد نفر عبور کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین