بزرگترین الکترولایزر جهان به‌ زودی راه‌اندازی می‌شود

بزرگترین الکترولایز جهان به‌ زودی راه‌اندازی می‌شود

یک شرکت نروژی به نام هیدروژن پرو (HydrogenPro) اعلام کرد که عملیاتی کردن بزرگترین الکترولایزر جهان به مراحل پایانی خود رسیده است و به زودی باید منتظر راه‌اندازی آن باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وب‌سایت Pv-Magazine، بزرگترین الکترولایزر جهان با قابلیت تولید ۱۰۰ کیلوگرم هیدروژن در هر ساعت، در شهر هرویا نروژ به بهره‌برداری می‌رسد. کارولین آفوس، مدیر ارشد محصول مذکور اظهار داشت که این الکترولایزر می‌تواند در پروژه‌های بزرگ تولید هیدروژن سبز و کم کردن آلودگی‌های جهان نقش به‌سزایی را ایفا کند.

گفتنی است که هیدروژن سبز با استفاده از منابع انرژی پاک یا کم کربن تولید می‌شود که در مقایسه با کربن خاکستری، آلودگی کمتری را ایجاد می‌کند. حالا این دستگاه نروژی‌ها هم قادر به تولید هیدروژن سبز با کمترین آلودگی است.

هیدروژن سبز از جمله منابع پاکی است که اخیرا با استقبال خوبی از سوی دولت‌ها و کشورهای مختلفی مواجه شده است. بر اساس گزارشی که در خصوص تولید این ماده منتشر شده است، ارزش بازار جهانی هیدروژن سبز تا ۸ سال آینده یعنی ۲۰۳۰ به ۶۰.۵۶ میلیارد دلار می‌رسد. سرمایه‌گذاری کشورهای مختلف در این زمینه حاکی از آن است که کشورها به دنبال به استفاده از سوخت‌هایی هستند که بیشترین سازگاری را با محیط زیست دارند.

اریک کریستین بولستاد، مدیرعامل هیدروزن پرو درباره این الکترولایزر گفت:

تحویل این محصول دستاورد بزرگی برای ما خواهد بود و به کسب تاییدیه‌های بعدی این شرکت در حوزه تولید هیدروژن سبز کمک می‌کند. نتایج عملکرد این نیروگاه به بهبود تحویل مواد به یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های هیدروژن سبز در جهان کمک خواهد کرد

گفتنی است که کشورهای مختلف با فناوری‌ها و محصولات جدید به دنبال راهی هستند تا میزان آلودگی کره زمین را به حداقل برسانند. در همین راستا، بزرگترین کارخانه جذب کربن جهان با قابلیت جذب ۵ میلیارد تن کربن در سال، به زودی در آمریکا راه‌اندازی می‌شود.

→ خواندن مطلب قبلی

ایلان ماسک برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای در ایران، خواستار معافیت استارلینک از تحریم‌ها شد

خواندن مطلب بعدی ←

رتبه سرعت اینترنت ثابت ایران با دو پله سقوط، به جایگاه ۱۴۷ جهان رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *