رتبه سرعت اینترنت ثابت ایران با دو پله سقوط، به جایگاه ۱۴۷ جهان رسید

رتبه سرعت اینترنت ثابت ایران با دو پله سقوط، به جایگاه 147 جهان رسید

بر اساس جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی وب‌سایت Speedtest، رتبه سرعت اینترنت ثابت ایران با دو پله سقوط به جایگاه ۱۴۷ جهان رسید. قرار گرفتن در چنین رتبه‌ای، حاکی از آن است که اینترنت ایران وضعیت مطلوبی ندارد و کاربران ایرانی از ارتباطات پرسرعت بهره نمی‌برند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، اسپیدتست که مرجعی برای اندازه‌گیری سرعت اینترنت ثابت و همراه در تمامی کشورهای جهان است، آخرین گزارش خود که مربوط به آگوست ۲۰۲۲ است را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان از ۶۷.۳۶ به ۶۹.۱۴ مگابایت بر ثانیه رسیده است. در رتبه‌بندی جدید این وب‌سایت، بالاترین سرعت اینترنت ثابت جهان با ۲۱۹ مگابایت بر ثانیه در اختیار سنگاپور است. شیلی و تایلند هم در رتبه‌های دوم و سوم این لیست قرار دارند.

اما سرعت اینترنت ثابت در کشورمان ایران با کاهشی ناچیز به ۱۰.۰۲ مگابایت بر ثانیه رسیده است و هم‌اکنون جایگاه ۱۴۷ جهان را به خود اختصاص داده است. بر اساس گزارش اسپیدتست، وضعیت اینترنت کشورهای مانند آنگولا، سیرالئون، پاکستان، بوتان و تانزانیا از ایران بهتر است.

برخلاف اینترنت ثابت، میانگین سرعت اینترنت همراه در جهان با کاهشی ناچیز از ۳۰.۸۰ به ۳۰.۷۹ مگابایت بر ثانیه رسیده است. وضعیت کشورمان در این بخش از اینترنت کمی بهتر است. میانگین سرعت اینترنت همراه در ایران که به ۲۸.۴۰ مگابایت بر ثانیه رسیده است، هم‌اکنون در جایگاه ۶۹ جهان قرار دارد. نروژ، ایالات متحده آمریکا و قطر در رتبه اول تا سوم پرسرعت‌ترین کشورها از نظر سرعت اینترنت ثابت قرار دارند.

برای مشاهده کامل گزارش SpeedTest کلیک کنید.

→ خواندن مطلب قبلی

بزرگترین الکترولایزر جهان به‌ زودی راه‌اندازی می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی آنر X6 با دوربین دوگانه و باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *