ویکی‌پدیا در پاکستان رفع فیلتر شد

ویکی‌پدیا در پاکستان رفع فیلتر شد

دایره‌المعارف آنلاین ویکی پدیا پس از آن که توسط اداره مخابرات کشور پاکستان فیلتر شده بود، به دستور نخست وزیر این کشور رفع فیلتر شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از تک کرانچ، پلتفرم ویکی‌پدیا به دلیل وجود محتواهای توهین‌آمیز به مقدسات به مدت سه روز فیلتر شده بود. پس از گذشت سه روز، شهباز شریف، نخست وزیر کشور پاکستان دستور رفع فیلتر ویکی‌پدیا را صادر کرد. وی همچنین اظهار داشت که سانسور این دایره‌المعارف آنلاین، اقدامی مناسب برای محدود کردن دسترسی به برخی مطالب اعتراض‌آمیز و توهین به مقدسات است.

گفتنی است که شهباز شریف برای بررسی حذف و مسدود کردن محتواهای توهین‌آمیز و اعتراضی در ویکی‌پدیا و سایر پلتفرم‌های آنلاین دستور داد تا یک کابینه تشکل بدهد. این کابینه شامل وزیر ارتباطات و اطلاعات، حقوق و دادگستری، تجارت و ارتباطات می‌شود.

اداره مخابرات پاکستان در روز چهارشنبه هفته گذشته، ابتدا سرعت دسترسی به ویکی‌پدیا را محدود کرد و سپس هشدار داد اگر محتواهای توهین‌آمیز از این پلتفرم حذف نشود، این وب‌سایت به کامل فیلتر خواهد شد. پس از این هشدار، اداره مخابرات پاکستان اعلام کرد که مسئولان ویکی‌پدیا به هشدار آن‌ها توجه‌ای نکرده است و این پلتفرم در روز جمعه در کشور پاکستان فیلتر شد.

گفتنی است که صفحه انگلیسی زبان ویکی‌پدیا هر ماه بیش از ۵۰ میلیون بازدیدکننده پاکستانی دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

گوگل با معرفی هوش مصنوعی Bard از رقیب ChatGPT رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

وزارت ارتباطات سرویس رفع تحریم ۴۰۳ را راه‌اندازی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *