گوگل با معرفی هوش مصنوعی Bard از رقیب ChatGPT رونمایی کرد

ساندار پیچای، از جدیدترین  ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی شرکت گوگل به نام Bard رونمایی کرد. گوگل این ابزار را به منظور رقابت با هوش مصنوعی ChatGPT کمپانی OpenAI معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مدیرعامل گوگل می‌گوید که هوش مصنوعی Bard توانایی پاسخ دادن به سوالات کاربران را دارد  و به نوعی یک ابزار مکالمه محور است. سرویس جدید در حال حاضر به صورت عمومی منتشر نشده است و هنوز در مراحل اولیه آزمایشی خود قرار دارد.

هرچند گوگل با یک ویدیو از این ابزار رونمایی کرده است، اما هنوز مشخص نیست که از چه امکانات و قابلیت‌هایی بهره می‌برد. اما به‌طور کلی و بر اساس گزارش‌ها، این مدل از هوش مصنوعی به خوبی می‌تواند به سوالات کاربردی کاربران پاسخ دهد.

به گفته ساندار پیچای، هوش مصنوعی Bard می‌تواند یک خروجی برای خلاقیت و سکوی پرتاپ برای کنجکاوی باشد. مدیرعامل گوگل می‌گوید که هوش مصنوعی جدید این شرکت از اطلاعات وب‌ استفاده می‌کند تا پاسخ‌های به روز و باکیفیتی را ارائه کند.

پیچای با بیان اینکه جامعه برای دریافت بینش و درک عمیق‌تر به گوگل مراجعه می‌کنند، اظهار داشت که هوش مصنوعی کمک می‌کند تا به قلب و هسته هر آن چه می‌خواهیم، برسیم.

→ خواندن مطلب قبلی

سرویس ایمیل شرکت مایکروسافت با اختلال مواجه شد

خواندن مطلب بعدی ←

ویکی‌پدیا در پاکستان رفع فیلتر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *