خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۵۸

هجوم کاربران به هوش مصنوعی ChatGPT؛ ثبت‌نام ۱۰ میلیون کاربر در ۴۰ روز

هجوم کاربران به هوش مصنوعی ChatGPT؛ ثبت‌نام 10 میلیون کاربر در 40 روز

هوش مصنوعی ChatGPT که در دنیای فناوری هیاهوی زیادی را به راه انداخته است، با استقبال گسترده کاربران مواجه شده است و حدود ۱۰ میلیون کاربر در مدت زمان ۴۰ روز در این چت‌بات ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اینترستینگ انجنیرینگ، گزارش‌ها حاکی از آن است که سرویس جدید کمپانی OpenAI در مدت زمان ۴۰ روز توانسته افراد زیادی را جذب کند و هم‌اکنون از ۱۰ میلیون کاربر در سراسر جهان میزبانی می‌کند. کارشناسان معتقدند که روند رو به رشد استقبال از این هوش مصنوعی همچنان ادامه خواهد یافت و احتمالا در آینده‌ای نزدیک از ۲۰ میلیون کاربر فعال ماهانه میزبانی خواهد کرد.

برت وینتون، مدیر شرکت سرمایه‌گذاری ARK Venture Investment با انتشار توییتی اعلام کرد که ۱۰ میلیون کاربر روزانه ChatGPT حاکی از آن است که این سرویس ۲۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

وی همچنین در توییت خود نوشت که اینستاگرام که یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا است، ۳۵۵ روز طول کشید که ۱۰ میلیون کاربر در آن ثبت‌نام کنند. وینتون همچنین پیش‌بینی کرده که رشد کاربران این هوش مصنوعی ادامه خواهد داشت و در آینده نزدیک افراد بیشتری به استفاده از این سرویس روی خواهند آورد.

هرچند این سرویس به یکی از موضوعات داغ فناوری در جهان تبدیل شده است  و افراد زیادی به استفاده از آن روی آورده‌اند، اما برخی از مراکز آموزشی از جمله یکی از دانشگاه‌های فرانسه استفاده از این چت‌بات را به منظور آماده‌سازی پروژه‌های دانشجویان ممنوع کرده است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

این هواپیمای هیبردی با برد ۱۳۰۰ کیلومتر معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

زمان برگزاری کنگره موبایل ایران اعلام شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین