وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: چیزی به نام اینترنت ملی نداریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: چیزی به نام اینترنت ملی نداریم

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد چیزی به نام اینترنت ملی و طرح صیانت نداریم.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از خبرگزاری ایلنا، زارع‌پور با بیان اینکه عده‌ای در مورد طرح صیانت جوسازی می‌کنند و از همین جوسازی‌ها نان می‌خورند، اظهار داشت طرح صیانت اصلا تصویب نشده است که بخواهد وارد فاز اجرایی شود.

عیسی‌زارع پور تاکید داشت که تا به حال اقدام‌های جدی در خصوص ارتقا امنیت زیرساخت‌های ارتباطی کشوری را پیگیری کرده‌ایم تا بتوانیم فضایی امن را برای کسب و کارهای مردم فراهم کنیم.

به گفته زارع‌پور، در روزهای اخیر کنفرانسی با عنوان “امنیت تاب‌آوری شبکه ملی اطلاعات” برگزار شد که حین برگزاری آن، ظرفیت‌های کشور در حوزه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بررسی و پنل‌های مختلفی برای ارتقا برنامه‌ریزی شد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی همفکری‌ها در این کنفرانس برای این بود که چه کارهایی صورت گیرد تا امنیت زیرساخت‌ ارتقاء پیدا کند زیرا زندگی مردم به این فضا وابسته شده است و اطلاعات شخصی، سازمانی و دولتی در این بستر تبادل می‌شود حتماً امنیت مقوله بسیار مهمی و جزء اولویت‌های ما در وزارت ارتباطات است.

زارع‌پور در نهایت تاکید کرد که چیزی به نام اینترنت ملی وجود ندارد و عده‌ای فقط از جوسازی‌ها طرح صیانت، نان می‌خورند وگرنه تا به حال در این خصوص چیزی تصویب نشده است.

→ خواندن مطلب قبلی

کارت‌های گرافیک ورک استیشن Arc Pro اینتل معرفی شدند

خواندن مطلب بعدی ←

ماهواره ایرانی خیام به فضا پرتاپ شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *