خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۱۲

بیش از ۲ میلیارد دستگاه اپل در جهان فعال شده است

اپل با انتشار گزارش مالی سه ماهه چهارم ۲۰۲۲، از فعال شدن بیش از ۲ میلیارد دستگاه اپل در سراسر جهان خبر داد. اپل در حالی این خبر را اعلام کرده که تعداد دستگاه های فعال‌ این شرکت در سال ۲۰۲۰ حدودا ۱.۵ میلیارد گزارش شده بود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ورج، اپل در سال ۲۰۲۱ توانست چالش‌های زنجیره تامین قطعات جانبی محصولات خود را پشت سر بگذارد تا هم‌اکنون به نقطه عطف ۲ میلیارد دستگاه دست پیدا کند. گفتنی است که مجموع دستگاه‌های فعال اپل در سال ۲۰۲۱ حدود ۱.۶ میلیارد گزارش شده بود.

بر اساس گزارش مالی اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، این شرکت از فروش گوشی‌های آیفون توانست بیش از ۶۵ میلیون دلار دآمدزایی داشته باشد. 

همچنین مجموع فروش این شرکت برای سه‌ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، ۱۱۷.۱ میلیارد دلار بودهه است. این درحالی‌ است که در همین زمان از سال گذشته، این میزان ۱۲۳.۹ میلیارد دلار بوده است. سود تقریباً ۳۰ میلیارد دلاری کوپرتینویی‌ها نیز در این سه‌ماهه، ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۳۴.۶ میلیارد دلار) کاهش یافته است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در حاشیه جلسه گزارش مالی اپل اظهار داشت که این شرکت در سه ماهه گذشته میلادی به یک نقطه عطف بزرگ دست پیدا کرده است و در همین راستا اعلام کرد که بیش از ۲ میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان وجود دارد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

رکورد شکنی هوش مصنوعی ChatGPT در جذب تعداد کاربران فعال

خواندن مطلب بعدی ←

ویکی پدیا در کشور پاکستان فیلتر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین