رکورد شکنی هوش مصنوعی ChatGPT در جذب تعداد کاربران فعال

بر اساس گزارش‌ها، هوش مصنوعی ChatGPT همچنان در سیر صعودی قرار دارد و روزانه کاربران زیادی در آن ثبت‌نام می‌کنند. در گزارش‌ها آمده است که این چت‌بات به سریع‌ترین برنامه در حال رشد تاریخ تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، در حالی اعلام شده که هوش مصنوعی ChatGPT به سریع‌ترین برنامه در حال رشد تاریخ تبدیل شده که این برنامه در ۴۰ روز اول راه‌اندازی، میزبان ۱۰ میلیون کاربر بود.  حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که ۱۰۰ میلیون کاربر از سراسر جهان از این ابزار استفاده می‌کنند.

طبق تجزیه و تحلیل جدید بانک سرمایه‌گذاری کشور سوئیس و بر اساس داده‌های به دست آمده از Similarweb، هوش مصنوعی فوق‌العاده کمپانی OpenAI تنها دو ماه پس از راه‌اندازی توانسته به رکورد جدیدی در تعداد کاربران فعال ماهانه دست پیدا کند و در حال حاضر ۱۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد. 

این رشد بی‌نظیر در حالی اتفاق افتاده است که تا پایان ماه گذشته، فقط ۱۳ میلیون نفر از این چت بات استفاده می‌کردند. گفتنی است که این سریع‌ترین رشد یک برنامه در طول تاریخ به شمار می‌رود. برای مقایسه، تیک‌تاک پس از ۹ ماه و اینستاگرام پس از ۳۰ ماه توانستند به ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دست پیدا کنند. 

یکی از تحلیلگران بانک سوئیسی می‌گوید: 

نمی‌توانیم برنامه دیگری را به یاد بیاوریم که با این سرعت رشد داشته باشد. در ۲۰ سالی که از زمان ارائه اینترنت می‌گذرد، نمی‌توانیم رشد سریع‌تری را برای یک برنامه اینترنتی مصرف‌کننده به یاد بیاوریم

→ خواندن مطلب قبلی

شبکه اجتماعی فیسبوک چه تعداد کاربر روزانه فعال دارد؟

خواندن مطلب بعدی ←

بیش از ۲ میلیارد دستگاه اپل در جهان فعال شده است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *