اعتراض دانشجویان و اساتید آمریکایی به فیلترینگ تیک‌تاک در دانشگاه‌ها

اعتراض دانشجویان و اساتید آمریکایی به فیلترینگ تیک‌تاک در دانشگاه‌ها

ایالات متحده آمریکا چند وقتی است که روی شبکه اجتماعی چینی تیک‌تاک زوم و این پلتفرم را در ۲۵ ایلات فیلتر کرده است. علاوه بر فیلترنیگ، بسیاری از دانشگاه‌های این کشور هم استفاده از تیک‌تاک را ممنوع کرده‌اند که این موضوع با واکنش تند دانشجویان و اساتید همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بلومبرگ، پس از فیلترینگ و ممنوع شدن استفاده از تیک‌تاک در بسیاری از مراکز آموزشی آمریکا، اعتراض‌های گسترده‌ای علیه این موضوع شکل گرفته است که باعث ایجاد نارضایتی‌هایی در بین دانشجویان و استاد دانشگاه‌ها شده است.

آبرن، جورجیا، اوکلاهاما و آستین تگزاس از جمله دانشگاه‌های هستند که استفاده از این پلتفرم چینی را ممنوع کرده‌اند تا ۵۲ هزار نفر از دانشجویان نتوانند به آن دسترسی داشته باشند. دانشجویان که به شدت نسبت به این موضوع منتقد هستند، اعلام کردند که مسدودسازی تیک‌تاک نقض کننده آزدی‌ دانشجوها است.

علاوه بر دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها هم به این موضوع اعتراض کرند. کیت بیبردورف، استادیار شیمی دانشگاه آستین تگزازس در این باره می‌گوید:

من از تیک تاک به‌عنوان یک ابزار آموزشی استفاده می‌کنم تا علم را سرگرم‌کننده‌تر و در دسترس‌تر کنم. این که یک دانشگاه این ابزار را از دست ما خارج کند، به نظرم اتفاق درستی نیست. همین حالا در جامعه حس می‌شود که دارند حقوقمان را از ما می‌گیرند؛ این تصمیم تلاش دیگری برای حرکت در مسیر اشتباه است

→ خواندن مطلب قبلی

ال جی از دو مانیتور گیمینگ با رفرش ریت ۲۴۰ هرتز رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

کاهش فروش گوشی‌های موبایل و رایانه‌ها در سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *