خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۰:۵۸

کاهش فروش گوشی‌های موبایل و رایانه‌ها در سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا می‌کند

کاهش فروش گوشی‌های موبایل و رایانه‌ها در سال 2023 ادامه پیدا می‌کند

شرکت تحقیقاتی گارنتر که در حوزه IT مشغول به کار است، با انتشار گزارشی در سه‌شنبه (۳۱ ژانویه) اعلام کرد که روند کاهشی فروش گوشی‌های موبایل و رایانه‌ها برای دومین سال متوالی میلادی نیز ادامه پیدا می‌کند. به گفته این شرکت، فروش گوشی‌های موبایل در سال جاری میلادی به پایین‌ترین حد ممکن در یک دهه گذشته می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، گارنتر پیش‌بینی می‌کند که میزان فروش تلفن همراه در سال ۲۰۲۳ با ۴ درصد کاهش به ۱.۳۴ میلیارد دستگاه می‌رسد. تولیدکنندگان گوشی‌های موبایل در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ نیز به ترتیب ۱.۴۳ و ۱.۴۰ میلیارد دستگاه فروخته بودند.

در صورتی که پیش‌بینی گارنتر درست باشد، میزان فروش گوشی‌های موبایل در سال جاری میلادی به سطح عرضه در سال ۲۰۰۹ خواهد رسید. پس از گذر از سال ۲۰۰۹، بازار فروش گوشی‌های موبایل روند صعودی را در پیش گرفت و در سال ۲۰۱۵ به اوج خود رسید. در این سال حدود ۱.۹ میلیارد دستگاه گوشی موبایل به فروش رسید.

رانجیت آتوال، مدیر تحقیقات موسسه گارنتر اظهار داشت که پاندمی کووید به تغییرات اساسی منجر شد که در جریان آن، افرادی که از خانه کار می‌کردند، احساس کردند نیازی به تغییر مرتب گوشی ندارند. مصرف کنندگان به مدت طولانی‌تری یک گوشی را نگه می‌دارند و در فقدان فناوری جدید قابل توجهی، به جای قراردادهای ثابت، از قراردادهای منعطف استفاده می‌کنند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

اعتراض دانشجویان و اساتید آمریکایی به فیلترینگ تیک‌تاک در دانشگاه‌ها

خواندن مطلب بعدی ←

بازگشت بنیانگذاران اینستاگرام با یک اپلیکیشن‌ جدید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین