خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۱۰

بزرگترین نیروگاه انرژی هیبریدی جهان تا سال ۲۰۲۳ در چین افتتاح می‌شود

بزرگترین نیروگاه انرژی هیبریدی جهان تا سال 2023 در چین افتتاح می‌شود

چینی‌ها که در ساخت پروژه‌های بزرگ در زمینه‌های مختلف همواره جزو کشورهای پیشگام بوده است، در حال ساخت بزرگترین نیروگاه انرژی هیبریدی جهان است. این تاسیسات عظیم‌الجثه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌تی‌جی‌ان، تولید برق در این نیروگاه توسط نیروی آب و فتوولتائیک (یک نوع سیستم برای تولید انرژی الکتریکی با نور خورشید) صورت می‌گیرد. نیروگاه خورشیدی kela در جنوب غربی استان سیچوان و نزدیک به مرکز ایستگاه برق آبی لیانگهکو با ظرفیت تولید ۱ میلیون کیلووات ساخته خواهد شد.

پنل‌های خورشیدی این پروژه روی کوه‌های با ارتفاع ۴۶۰۰ با ظرفیت اضافی ۱ میلیون کیلووات نصب خواهد شد. بر اساس برآوردهای انجام شده، این پروژه تا سال آینده و با ظرفیت تولید ۲ میلیارد کیلووات برق در سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

چینی‌ها با هدف کاهش کربن و پاک‌سازی هوا از آلودگی‌ها، به استفاده از پروژه‌های انرژی پاک روی آورده‌اند.  گفتنی است که بسیاری از کشورها از جمله امارت متحده عربی، برای کاهش آلاینده‌های هوا در تلاش‌اند تا پروژه‌هایی را در این راستا به بهره‌برداری برسانند.

به گفته چی نینگچون، رئیس شرکت توسعه برقی رودخانه یالونگ، ایستگاه Kela می‌تواند در کاهش ۱.۶ میلیون تنی کربن (معادل سوزاندن ۶۰۰ هزار تن ذغال سنگ) نقش به سزایی را ایفا کند.

البته ناگفته نماند که نیروگاه‌های فتوولتائیک یک مشکل اساسی دارند و آن هم این است که خروجی انرژی الکتریکی تولیدی در طول روز یکسان نیست. چراکه نور خورشید در ظهر به اوج خود می‌رسد که این موضع باعث افزایش تولید نیز می‌شود اما در شب هیچ نوری از خورشید وجود ندارد و به طبع برقی هم تولید نخواهد شد. در نتیجه چنین نوساناتی در تولید و عرضه انرژی الکتریکی، ممکن است پایداری شبکه را مختل کند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

سایبرتراک برای عبور از رودها و دریاچه‌ها، ضد آب خواهد بود

خواندن مطلب بعدی ←

بازار NFT در سراشیبی سقوط؛ کاهش ۹۷ درصدی حجم معاملات در سال ۲۰۲۲

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین