توسعه بزرگترین پارک خورشیدی جهان در دبی ادامه پیدا می‌کند

توسعه بزرگترین پارک خورشیدی جهان در دبی ادامه پیدا می‌کند

امارتی‌ها قصد دارند تا بزرگترین پارک خورشیدی جهان در دبی را توسعه داده و تولید انرژی الکتریکی آن را به ۵ گیگاوات برسانند. توسعه این پارک خورشیدی در راستای پروژه تولید کامل انرژی پاک در دبی و عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی تا سال ۲۰۵۰ است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از pv magazine، خبر توسعه پارک خورشیدی دبی و افزایش ظرفیت آن به ۵ گیگاوات پس از آن اعلام شد که قرار بود پارک مذکور کوچکتر شود. اما پس از بازدید مسئولان اماراتی، تصمیم بر آن شد تا پروژه افزایش ظرفیت این سایت انرژی خورشیدی تا سال ۲۰۳۰ همچنان پابرجا باقی بماند.

براساس گزارش مدیران شرکت shuaa Energy، پروژه دوم از فاز پنجم تا ۹۳ درصد و پروژه پنجم تا ۲۶ درصد تکمیل شده است و کار با سرعت خوبی در حال پیشروی است.

دبی با اجرا و تکمیل این سایت خورشیدی قصد دارد گام‌های مهمی در راستای حذف کربن و آلاینده‌های محیط زیست بردارد. به بیانی دقیق تر، این پارک با هدف کاهش نشر ۶.۵ میلیون تن کربن دی اکسید در سال احداث شده است. البته ناگفته نماند که دبی در سال ۲۰۱۹ با تولید هر کیلووات انرژی برق با ۱.۶۹۵۳ دلار،  توانست رکورد جهانی را جابجا کند.

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی گلکسی A04 سامسونگ با دوربین ۵۰ مگاپیکسلی و باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

اولین نمایشگر OLED خمیده ال‌جی با رفرش‌ریت ۲۴۰ هرتز معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *