خبر های فوری:

دوشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۷:۵۱

هیدروژلی که از خونریزی سربازان جلوگیری می‌کند

هیدروژلی که از خونریزی سربازان جلوگیری می‌کند

دانشمندان توانسته‌اند نوعی هیدروژلی تولید کنند که جلوی خونریزی در سربازان را در هنگام ایجاد جراحت بگیرد. این هیدروژل زمانی که در مجاورت گرما قرار بگیرد شروع به واکنش کرده و به همراه سرنگ به بدن افراد تزریق می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیوز مدیکال، در حال حاضر داروهای زیادی تولید شده‌اند که جلوی خونریزی را در افراد می‌گیرند اما هیدروژل جدیدترین محصولی است که توسط دانشمدان تولید شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سبب قطع خونریزی می‌شود.

هیدروژل نازک برشی از لحاظ ساختار فیزیولوژیکی پایدار است به همین دلیل می‌توان به راحتی آن را با استفاده از یک سرنگ معمولی به بدن افراد تزریق کرد. این هیدروژل با کمک ایجاد یک پلاگ زخم، از خونریزی زیاد در افراد جلوگیری می‌کند.

نکته‌ای که استفاده از این محصول ابداعی را راحت‌تر می‌کند، خارج کردن آن از بدن است. در واقع پس از این این که هیدروژل جلو خونریزی را بدن افراد گرفت، می‌توان با استفاده از شستشو آن با آب سرد سالین، بدون هیچ گونه زخم و خون ریزی آن را از بدن پاک کرد.

در کل این محصول را می‌توان در جعبه کمک‌های اولیه قرار داد تا در بروز سانحه‌های مختلف، افراد مجروح به دلیل خون‌ریزی زیاد جان خود را از دست ندهند.

عبداللهی

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی ردمی نوت ۱۲T با دایمنسیتی ۸۲۰۰ اولترا معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوگل پلی یک برنامه جاسوسی را حذف کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین