گوگل پلی یک برنامه جاسوسی را حذف کرد

گوگل پلی یک برنامه جاسوسی را حذف کرد

در گزارش‌های اخیر اعلام شده است که یک شرکت امنیتی به نام ESET در گوگل پلی پس از ۱۱ ماه، در آپدیت جدید خود صدای کاربران را ضبط کرده و برای توسعه دهنده ارسال می‌کند.

 به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، برنامه iRecorder Screen Recorder، از سپتامبر سال ۲۰۲۱ شروع به فعالیت کرد. این نرم افزار برای ضبط ویدئو از صفحه در گوشی‌های اندروید کاربرد داشت. این نرم افزار پس از یازده ماه در آخرین آپدیت خود، ابزاری را اضافه کرد که به طور مخفیانه صدای کاربران ضبط کرده و برای توسعه دهنده این نرم افزار ارسال می‌کند.

به نظر می‌رسد این توسعه دهنده از کد AhMyth، استفاده کرده است. از این کد به طور کلی در اکثرا بدافزار‎های ثبت شده توسط گوگل پلی استفاده شده است.

 شرکت امنیتی ESET اعلام کرده است که هر نرم افزار ساده و بی‌خطر می‌تواند پس از آپدیت به یک بدافزار تبدیل شود. در حال حاضر گوگل نه تنها این اپلیکیشن بلکه تمامی برنامه‌های ساخته شده توسط این توسعه دهنده را نیز حذف کرده است.

در حال حاضر گوگل در تلاش است تا در اندروید ۱۴، از نفوذ بدافزاها و جاسوسی از افراد جلوگیری کند. اندروید جدید شامل ویژگی‌هایی می‌شود که می‌تواند این بدافزارها را در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی کرده و جلو جاسوسی آن‌ها خواهد گرفت.

اخیرا اعلام شده است که دولت ایران قرار است تحریم های ایجاد شده علیه گوگل پلی را حذف کند. هنوز خبر رسمی و جدیدی مبنی بر حذف شدن این تحریم‌ها اعلام نشده است.

→ خواندن مطلب قبلی

هیدروژلی که از خونریزی سربازان جلوگیری می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

 گوشی نوبیا N5 با دوربین ۵۰ مگاپیکسلی معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *