وزارت ارتباطات: مخابرات مسئول خسارت‌های وارد شده به مشترکان است

وزارت ارتباطات: مخابرات مسئول خسارات‌های وارد شده به مشترکان است

شبکه اینترنتی کشور در روز دوشنبه (۱۰ تیر ماه) به دلیل آتش گرفتن یکی از حوضچه‌های ارتباطی در منطقه ۸ مخابراتی با اختلال گسترده و قطعی در شهرها همراه شد پس از رخ دادن این اتفاق، روابط عمومی وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که مسئول اختلال در اینترنت، مخابرات است و این شرکت باید خسارت‌های وارد شده به مشترکان را جبران نماید.

به گفته این وزارتخانه، ابعاد این مسئله در جلسه‌ای با حضور عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی شد و بر اساس گزارش‌ها، در طراحی و اجرای این حوضچه، اصول حرفه‌ای، امنیتی و پدافند غیرعامل توسط شرکت مخابرات رعایت نشده بود. در نتیجه، مسئول این اتفاق شرکت مخابرات ایران است که در انجام اصول و رعایت موارد ایمنی، قصور داشته است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به مسئول پدافند غیرعامل این وزراتخانه دستور داد که وضعیت تمامی حوضچه‌های مراکز مخابراتی را بررسی کرده و مشکلات احتمالی را برای اصلاح به شرکت مخابرات ابلاغ کند.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی وزارت ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی نیز مکلف شد که با استفاده از ظرفیت کمیسیون این سازمان، در خصوص پاسخگویی شرکت مخابرات و خسارات‌های وارد شده به مشترکان نیز تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

فوجیتسو از سبک ترین لپ تاپ دنیا با وزن ۶۳۴ گرم رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

جیمز وب تصویری جدید و خیره‌‌کننده از یک کهکشان نادر را منتشر کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *