جیمز وب تصویری جدید و خیره‌‌کننده از یک کهکشان نادر را منتشر کرد

جیمز وب تصویری جدید و خیره‌‌کننده از یک کهکشان نادر را منتشر کرد

تلسکوپ فوق‌العاده قوی جیمز وب تصویر جذابی از یک کهکشان نادر را ثبت کرد. این کهکشان نادر و خیره‌کننده که در فاصله ۵۰۰ میلیون سال نوری از کره زمین قرار گرفته است، چرخ گاری (Cartwheel) نام دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت سازمان فضانوردی ناسا، تصویر جدید ثبت شده توسط جیمز وب بسیار زیبا و برخلاف کهکشان‌های مارپیچی، بسیار کمیاب است. در واقع، این کهکشان حلقوی است که بر اثر  یک انفجار به وجود آمده است. پس از انفجار، این کهکشان به یک حلقه دوتایی تبدیل شده است.

جیمز وب تصویری جدید و خیره‌‌کننده از یک کهکشان نادر را منتشر کرد

به گفته ناسا، ساختار کهکشان حلقوی مانند موج‌هایی است که از برخورد سنگ در داخل دریاچه به وجود می‌آید. هسته‌های داخلی کهکشان از غبار داغ تشکیل شده است و روشن‌ترین بخش‌های حلقه، میزبان خوشه‌های غول‌پیکر و ستاره‌های جوان است. بر اساس گفته‌های دانشمندان ناسا، گسترش حلقه خارجی این پدیده نادر از ۴۴۰ میلیون سال پیش آغاز شده و این ستاره‌ها را به وجود آورده است.

در نهایت، مشاهدات جیمز وب از چرخ گاری نشان می‌دهد که این کهکشان در مرحله گذار قرار دارد. در نتیجه، پیش‌بینی می‌شود که گسترش کهکشان چرخ گاری در آینده نیز ادامه پیدا کند و در طول میلیون‌ها سال شکل متفاوتی به خود بگیرد.

→ خواندن مطلب قبلی

وزارت ارتباطات: مخابرات مسئول خسارت‌های وارد شده به مشترکان است

خواندن مطلب بعدی ←

با این برنامه، گوشی‌های سامسونگ خود را تعمیر کنید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *