خبر های فوری:

پنجشنبه, ۶ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۲۷

تولید حافظه‌های SSD احتمالا دو برابر بیشتر از حافظه‌های HDD هوا را آلوده می‌کند

تولید حافظه‌های SSD احتمالا دو برابر بیشتر از حافظه‌های HDD هوا را آلوده می‌کند

نسل جدید حافظه‌ها که افراد آن‌ها را با نام SSD می‌شناسند، به لطف سرعت و عملکرد خوبی که دارند، از محبوبیت بالایی نسبت به حافظه‌های HDD برخوردارند. این حافظه‌ها هرچند محبوب‌ترند و کارایی بهتری را ارائه می‌دهند اما به نظر می‌رسد در مقایسه با هادر دیسک‌ها هوا را بیشتر آلوده می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از تک اسپات، محققان و دانشمندان دو دانشگاه ویسکانسین مدیسون و بریتیش کلمبیا در جدیدترین یافته‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند میزان گازهای گلخانه‌ای که یک حافظه SSD در طول عمرش منتشر می‌کند بسیار بیشتر از حافظه‌ HHD است. به گفته این محققان، حدود ۳۸ درصد از آلودگی کربن دی اکسید یک سیستم کامپیوتری متعلق به حافظه SSD است.

گفتنی است که همه گازهای گلخانه‌ای منتشر شده از جانب این نوع حافظه، فقط به هنگام استفاده بر نمی‌گردد و بخش اعظمی از آلودگی مذکور به روند تولید مربوط است. در واقع بیشترین میزان آلودگی، ناشی از روند تولید است.

البته محققان معتقدند که حافظه‌های SSD هرچند آلودگی بیشتری را تولید می‌کنند اما مصرف انرژی آن‌ها در مقایسه با هارد دیسک‌ها بیشتر است.

گفتنی است که اگر سیستم کاربران به جای SSD دارای یک هارد دیسک باشد، فقط ۹ درصد از آلودگی سیستم مربوط به این نوع حافظه است. پس از حافظه SSD، مادربرد با ۱۷ درصد، بیشترین سهم از آلودگی سیستم‌های کامپیوتری را به خود اختصاص داده است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی موتورولا S30 پرو با تراشه اسنپدراگون +۸۸۸ رونمایی شد

خواندن مطلب بعدی ←

قدیمی‌ترین هسته یخی زمین در قطب جنوب کشف شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین