خبر های فوری:

دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۵:۲۶

محققان چینی در حال آزمایش دانه‌های پرورش یافته در فضا هستند

محققان چینی در حال آزمایش دانه‌های پرورش یافته در فضا هستند

محققان و دانشمندان چینی که در زمینه خدمات فضایی جزو کشورهای پیشرو هستند، در حال آزمایش دانه‌های پرورش یافته در فضا هستند.

به گزارش پایگاه خبربی صنایع مدرن به نقل از دیلی چاینا، دانشمندان و محققان چینی مدعی شدند ۱۸ نوع گیاه که در فضا پرورش یافته بودند را پس از آن که به زمین رسیدند، به منظور بررسی و انجام آزمایشات بیشتر در مغولستان کاشته‌اند. رسانه‌های چینی گزارش دادند که تمامی گیاهان آزمایشی، توسط ماموریت‌های چانگ ای ۵ و شنژو ۱۳ و شنژو ۱۴ به زمین فرستاده شدند.

گفتنی است که به‌نژادی جهشی در فضا یک روند فناوری جدید که به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است. این فناوری به ارسال بذرهای زراعی یا نهال‌های لوله آزمایش به فضا، با استفاده از اثر جهش‌زایی محیط فضا(خلاء بالا و میدان‌های مغناطیسی کیهانی) برای جهش بذرها اشاره دارد که سپس برای کشت گونه‌های جدید به زمین بازگردانده می‌شوند.

به‌نژادی جهشی به فرایندی گفته می‌شود که بذرها به منظور ایجاد جهش یا صفات مطلب برای دروگ‌گیری با سایر ارقام در معرض مواد شیمیایی قرار می‌گیرند. به گیاهانی که با استفاده از جهش‌زایی گاهی پرورش یافته باشند، گیاهان جهش یافته یا بذرهای جهش یافته گفته می‌شود.

چینی‌ها که چند سالی است روی کاشت و پروش گیاهان در  فضا کار می‌کنند، پیش‌تر نیز موفق به کاشت برنج در محیطی خارج از کره زمین شده بودند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

آمازون با ابزارهای جدید خود وارد دنیای هوش مصنوعی شد

خواندن مطلب بعدی ←

کپسول رباتیک دراگون، ایستگاه فضایی بین‌المللی را به مقصد زمین ترک کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین