هکرها شماره تلفن ۱۹۰۰ کاربر سیگنال را به سرقت بردند

هکرها شماره تلفن 1900 کاربر سیگنال را به سرقت بردند

شبکه اجتماعی سیگنال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هکرها به شرکت ارتباطات توئلیو حمله کردند و شماره تلفن ۱۹۰۰ کاربر این پیام رسان را به سرقت بردند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از وبلاگ سیگنال، شرکت ارتباطات توئلیو خدمات مربوط به تایید شماره تلفن کاربران سیگنال را ارائه می‌کند. حالا هکرها به شماره تلفن و کدهای تایید پیامکی نزدیک به ۲۰۰۰ کاربر سیگنال دسترسی پیدا کرده‌اند. این پیام رسان علاوه بر تایید خبر مذکور، اعلام کرد احتمالا شرکت‌های دیگری که از توئلیو خدمات دریافت می‌کنند هم تحت تاثیر این حمله قرار بگیرند.

سیگنال همچنین اظهار داشت که به کاربرانی که تحت تاثیر این هک قرار گرفته‌اند، اطلاع داده می‌شود. در بخشی از بیانیه سیگنال آمده است:

از میان ۱۹۰۰ شماره تلفن، مهاجم سه مورد از آن‌ها را جستجو کرده و ما گزارشی از یکی از این سه کاربر دریافت کرده‌ایم مبنی بر اینکه حساب کاربری آن‌ها دوباره ثبت شده است

طبق گزارش سیگنال، هکرها فقط به شماره کاربران دسترسی پیدا کرده‌اند و از طریق آن می‌توانند یک حساب برای خود ثبت نام کرده و با آن برای دیگران پیام ارسال کنند. در نتیجه، مهاجمان سایبری نمی‌توانند به پیام‌های ذخیره شده کاربران، لیست مخاطبین و اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند.

این پیام رسان همچنین می‌گوید حساب‌های کاربری که احتمالا تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند را لغو می‌کند و دوباره از افراد می‌خواهد مجددا حساب‌های خود را ثبت کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

گوگل رسما نسخه نهایی اندروید ۱۳ را برای گوشی‌های پیکسل منتشر کرد

خواندن مطلب بعدی ←

ایران بالاترین سهم آلودگی موبایل‌ها به بدافزارها را در جهان دارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *