ایران بالاترین سهم آلودگی موبایل‌ها به بدافزارها را در جهان دارد

ایران بالاترین سهم آلودگی موبایل‌ها به بدافزارها را در جهان دارد

شرکت کسپرسکی (Kaspersky)  که در زمینه امنیت سایبری فعالیت دارد، به تازگی گزارشی از وضعیت بدافزارهای موبایلی در کشورهای مختلف در فصل اول سال جاری منتشر کرده است که در این بین ایران با سهم ۳۵ درصدی بالاتر از همه کشورها قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت securelist، گوشی‌های کاربران ایرانی بیشتر از کاربران در سایر مناطق جهان با بدافزار آلوده شده‌اند و این موضوع می‌تواند هشدار جدی برای ایرانیان باشد. طبق گزارش منتشر شده، کسپرسکی در فصل اول سال جاری توانست از حمله ۶ میلیون بدافزار که عمده آن‌ها در موبایل‌ها بودن، جلوگیری کند. این شرکت امنیتی همچنین در این بازه زمانی موفق به شناسایی نصب ۵۱۶,۶۱۷ پکیج نصب مخرب شده که شامل تروجان‌های بانکداری موبایل و تروجان‌های باج‌افزار می‌شود.

البته ناگفته نماند که تعداد پکیج‌های مخرب نصب شده در سه‌ماهه اول سال جاری کاهش چمشگری داشته اشت. به گزارش کسپرسکی، میزان بدافزارهای نصب شده در زمان مذکور نسبت به فصل‌های اول و چهارم سال گذشته به ترتیب ۹۵۳,۰۴۳ و ۷۹,۴۴۸ مورد کاهش یافته است.

اما به غیر از ایران که بیشترین سهم از آلودگی بدافزارها را به خود اختصاص داده است، چین، یمن و و عمان در رتبه دوم تا چهارم قرار دارند. سهم این سه کشور از میزان نصب پیکج‌های مخرب در جهان به ترتیب ۲۶.۸۵، ۲۱.۲۳ و ۱۹.۰۱ درصد است.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده تا بیشترین آلودگی مربوط به موبایل کاربران ایرانی باشد، نصب فیلترشکن‌ها و برنامه‌های تغییر IP برای دسترسی به سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده است.

→ خواندن مطلب قبلی

هکرها شماره تلفن ۱۹۰۰ کاربر سیگنال را به سرقت بردند

خواندن مطلب بعدی ←

پردازنده‌های رایزن ۷۰۰۰ شرکت AMD در ۷ شهریور معرفی می‌شوند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *