نمایش نمای ۳۶۰ درجه از خیابان‌ها به اپلیکیشن نشان اضافه شد

نمایش نمای 360 درجه از خیابان‌ها به اپلیکیشن نشان اضافه شد

نمای ۳۶۰ درجه از خیابان‌ها، جدیدترین قابلیتی است که به مسیریاب ایرانی نشان اضافه شده است. این ویژگی هم‌اکنون برای خیابان‌ها و معابر ۱۴ شهر از ایران در دسترس کاربران قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، این قابلیت که با نام نشان ۳۶۰ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت، در ۱۴ شهر تهران، مشهد، اصفهان، کرج، اهواز، شهر کرد، یاسوج، تبریز، اردبیل، قزوین، ارومیه، قشم، رشت و شیراز فعال است. با فعال کردن این ویژگی، کاربران می‌توانند مناطق عسکبرداری شده را به صورت ۳۶۰ درجه مشاهده کنند.

جواد عامل، مدیر نقشه و مسیریاب نشان با بیان اینکه به زودی این ویژگی در سایر شهرها، معابر و محل‌ها را نیز شامل خواهد شد، اظهار داشت که برای فراهم کردن نشان ۳۶۰، بیش از ۲ هزار ۷۰۰ ساعت معادل ۳۸۶ روز کاری رانندگی و تصویربرداری صورت گرفته و بیش از ۲۰ هزار کیلومتر از معابر اصلی و کوچه‌های ایران عکس‌برداری شده است.

به گفته عامل، در این پروژه عظیم باید حجم بزرگی از تصاویر طی چند مرحله پردازش می‌شد که در ابتدا کار ساده‌ای به نظر می‌رسد اما در میانه‌های راه، برخی از پیچیدگی‌ها پیش‌بینی نشده به وجود آمدند که در برخی از موارد ناچار به بازبینی کل فرایند و پردازش مجدد تصاویر شدیم.

وی همچنین اظهار داشت که در تمامی عکس‌ها، حریم خصوصی افراد با محو شدن پلاک و چهره راننده رعایت شده است. افراد با این قابلیت می‌توانند منظره مقصد موردنظر خود و اطراف آن را قبل از حرکت ببینند یا حتی یک مکان خاص را که در نقشه ثبت نشده است، جستجو کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

با افزایش سرعت چرخش کره‌ زمین، رکورد کوتاه‌ترین شبانه‌ روز شکسته شد

خواندن مطلب بعدی ←

اظهار نظر عجیب پدر ایلان ماسک؛ به دستاوردهای پسرم افتخار نمی‌کنم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *