سودآوری سه ماهه سامسونگ در  ۸ سال گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید

سودآوری سه ماهه سامسونگ در  8 سال گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید

بر اساس گزارش عملکرد درآمد و سودآوری کمپانی سامسونگ الکترونیکس، سوددهی این شرکت در سه ماهه پایانی ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حد خود در ۸ سال اخیر رسیده است. در واقع میزان سودآوری این شرکت با کاهش زیادی مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از تک کرانچ، از جمله دلایلی که منجر به کاهش سود عملیاتی سامسونگ شده است، می‌توان به کاهش تقاضای جهانی برای خرید گوشی‌های این شرکت به دلیل تورم بالا و رکود حاکم بر اقتصاد جهانی اشاره کرد. سود عملیاتی سامسونگ در فصل پایانی ۲۰۲۲ حدود ۶۹ درصد کاهش یافته است.

در بیانیه این شرکت آمده است: به دلیل رکورد اقتصادی جهانی، درآمد کلی  شرکت در سه ماهه منتهی به پایان سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است. سامسونگ دلیل این موضوع را تقاضای کم برای خرید و فروش ضعیف گوشی‌های هوشمند این شرکت عنوان کرد.

بر اساس گزارش مالی سامسونگ، درآمد کلی این شرکت در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ با کاهش ۸.۶ درصدی به ۵۵ میلیارد دلار رسیده است. گزارش‌ها حاکی از آن است کاهش شدید تقاضا برای استفاده از تراشه‌ها حافظه سامسونگ هم از جمله دلایل کاهش درآمدزایی این شرکت بوده است.

تهدیدهای ژئوپلیتیکی نگرانی دیگری برای شرکت‌های نیمه‌هادی است که در جنگ فناوری بین ایالات متحده و چین درگیر شده‌اند. اکتبر گذشته، ایالات متحده محدودیت‌های صادراتی جدیدی را وضع کرد که شرکت‌ها را ملزم به دریافت مجوز برای فروش تراشه‌های نیمه‌رسانا برای ابررایانه‌ها و هوش مصنوعی به شرکت‌های چینی می‌کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

عیسی زاع‌پور: اینترنت ماهواره‌ای در ایران فعال شده است

خواندن مطلب بعدی ←

قدرتمندترین ابرکامپیوتر دنیا برای خنک‌سازی در هر دقیقه به ۲۲ هزار و ۷۰۰ لیتر آب نیاز دارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *