عیسی زاع‌پور: اینترنت ماهواره‌ای در ایران فعال شده است

عیسی زاع‌پور: اینترنت ماهواره‌ای در ایران فعال شده است

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه اینترنت ماهواره‌ای در کشورمان فعال شده است، شرط استفاده از این سرویس را رعایت قواعد سرزمینی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مهر، عیسی زارع‌پور خبر فعال شدن نزدیک به هزار دستگاه اینترنت ماهواره‌ای را در کشورمان ایران تایید کرد. وزیر ارتباطات می‌گوید که اینترنت ماهواره‌ای در ایران فعال شده است اما از اینکه چند دستگاه وجود دارند، اطلاعی ندارد. وی اظهار داشت که ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت ماهواره‌ای می‌توانند آمار دقیقی  از فعال شدن تعداد دستگاه‌های این نوع اینترنت ارائه کنند.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: تعداد مشترکین و کاربران اینترنت ماهواره‌ای در تمام دنیا، یک درصد کل کاربران اینترنت هم نمی‌شود و این سرویس برای شرایط ویژه و خاص است

عیسی زارع پور شرط فعالیت سرویس‌دهندگان اینترنت ماهواره‌ای را منوط به رعایت قوانین سرزمینی دانست. وی در این رابطه اظهار داشت که مقررات سرزمینی تهیه، مصوب و به اپراتورهای اینترنت ماهواره‌ای ابلاغ شده است. به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محترم شمردن قواعد سرزمینی کشورها، یک قاعده بین‌المللی از سازمان ITU است.

گفتنی است که مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی ارتباطای و لوازم جانبی قبلا نیز از فعال شدن ۸۰۰ دستگاه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک خبر داده بود.

→ خواندن مطلب قبلی

کووید-۱۹ سیستم ایمنی بدن افراد مبتلا به این بیماری را تغییر می‌دهد

خواندن مطلب بعدی ←

سودآوری سه ماهه سامسونگ در  ۸ سال گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *