وزیر ارتباطات: تماس تصویری بدون نیاز به نصب نرم‌افزار روی موبایل فعال می‌شود

وزیر ارتباطات: تماس تصویری بدون نیاز به نصب نرم‌افزار روی موبایل فعال می‌شود

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت اعلام کرد که به زودی تماس تصویری، بدون نیاز به نصب نرم‌افزار  روی موبایل فعال می‌شود. در واقع، این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی و بدون نصب نرم‌افزار خاصی، با سایرین ارتباط برقرار کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت که راه‌اندازی تماس تصویری بدون نیاز به نصب نرم‌افزار خاصی روی موبایل در دستور کار قرار دارد. به گفته زارع پور، مقدمات این پروژه  در حال آماده شدن است و  جزئیات دقیق آن در آینده‌ای نزدیک اعلام خواهد شد.

عیسی زارع پور در ادامه به موضوع اینترنت ماهواره‌ای در کشور اشاره کرد و در این باره گفت: قواعد سرزمینی (لندینگ رایت) کشور به اپراتورهای ماهواره‌ای ابلاغ شده است که در صورت رعایت این قواعد، از حضور سرویس‌دهندگان اینترنت ماهواره‌ای در کشور استقبال می‌شود.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هر اپراتور ماهواره‌ای بخواهد در هر کشوری فعالیت کند، باید قواعد سرزمینی یا همان لندینگ رایت آن کشور را رعایت کند. زارع‌پور خاطر نشان کرد: قواعد سرزمینی که توسط کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب رسیده است، رسما به اپراتورها ابلاغ شده و منتظر پاسخ نهایی از سوی آن‌ها هستیم.

→ خواندن مطلب قبلی

ابزار گیک بنچ ۶ برای بررسی دستگاه‌های مدرن امروزی معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

خط و نشان مدیرعامل مایکروسافت برای هوش مصنوعی ٫ اجازه افسار گسیختگی نمی دهیم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *