خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۵۱

خط و نشان مدیرعامل مایکروسافت برای هوش مصنوعی ٫ اجازه افسار گسیختگی نمی دهیم

ساتیا نادلا، مدیرعامل کمپانی مایکروسافت در جدیدترین مصاحبه خود اظهار داشت که این شرکت اجازه نمی‌دهد هوش مصنوعی افسار گسیخته شود. وی هوش مصنوعی را یک تهدید جدی قلمداد کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از فیوچریزم، ساتیا نادلا در حالی اعلام کرده که ردموندی‌ها اجازه افسار گسیختگی به هوش مصنوعی را نمی‌دهند که به تازگی هوش مصنوعی ChatGPT را به مرورگر بینگ  اضافه کرده‌اند. اما با این حال، نگران‌های جدی در خصوص توسعه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در جهان وجود دارد که نادلا در آخرین مصاحبه خود سعی کرد که این نگرانی‌ها را تا حدود زیادی کاهش دهد.

مدیرعامل مایکروسافت با اشاره به اینکه فناوری‌های توسعه یافته با هوش مصنوعی هنوز ناقص هستند، از انتشار عمومی برخی از ابزارها مبتنی بر این دانش دفاع کرد. نادلا  تنها راه رفع نواقص فناوری‌های جدید هوش مصنوعی را انتشار در بازار و دریافت بازخورد  و فیدبک‌ از انسان‌ها اعلام کرد. وی اظهار داشت که هوش مصنوعی از لحاظ شخصیتی و اجتماعی  باید با اولویت‌های انسان هماهنگ شوند.

به گفته ساتیا نادلا، مایکروسافت به منظور جلوگیری از تولید محتوای مغرضانه و مضر، مکانیزم‌های بسیار زیادی را به کار می‌گیرد. وی احتمال اینکه هوش مصنوع سرکش شده و به دشمنی با انسان‌ها بپردازند، تایید کرد و به همین دلیل نیاز است که مردم نگران باشند. مدیرعامل مایکروسافت در نهایت اعلام کرد که نحوه‌ی استفاده‌ی ما از مدل‌های هوش مصنوعی باید به‌گونه‌ای باشد که انسان همواره زمام امور را در دست بگیرد

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

وزیر ارتباطات: تماس تصویری بدون نیاز به نصب نرم‌افزار روی موبایل فعال می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

جدیدترین نسخه واتساپ با قابلیت ارسال همزمان ۱۰۰ عکس ویدیو برای اندروید منتشر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین